خراسان/ همان‌طور که اطلاع دارید کنکور دکترا بعد از حرف و حدیث‌های بسیار برگزار شد و به نظر می‌رسد یک عالمه جوان خوش‌آتیه مملکت درهای خوشبختی به رویشان باز شد تا چند سال دیگر علم بیاموزند و بعد بنشینند همراه یک کوزه و مدرک‌شان درباره آینده‌شان فکر کنند. اما امروز و فردا هم بچه‌های کارشناسی ارشد سر آزمون هستند و آن‌ها هم باید برای راننده موفق شدن در تاکسی‌های اینترنتی خودشان را آماده کنند. از آن طرف آخر مرداد هم بچه‌های کنکور کارشناسی باید برای آینده خودشان کنکور بدهند که باز آن‌ها هم جا پای این جوانان خوش‌آتیه قبلی که در عالم بیکاری دارند پیر می‌شوند می‌گذارند.
در تمام این مدت آدم‌های مختلفی موافق و مخالف برگزاری کنکور بودند. مثلا نماینده مجلسی گفت: «تعویق کنکور برای روح و روان جوانان خطرناک است.» البته ایشان توضیح نداد که خود کنکور دقیقا چه اثری روی روح جوانان دارد؟ اما اجازه دهید من بهتان بگویم که خود کنکور همچون دم‌کرده گل‌گاوزبان روح جوانان را نوازش می‌دهد. در کل موافقان خیلی خوب گفتند این شتری است که روی میز تحریر همه داوطلبان کنکور می‌خوابد و بالاخره باید زودتر برگزارش کنیم. کلا مسئولان زیادی در این سال‌ها تلاش کردند کنکور را بردارند ولی همان‌طور که می‌دانید کنکور خیلی ریشه قوی و قدرتمندی دارد، به‌طوری که حتی آقای توکلی با آن صدای آرامش‌بخش و توصیه به دو عدد مداد نرم مشکی گفتنش هم رفت ولی کنکور باقی ماند. باز خدا را شکر چیزی به اسم مافیای کنکور نداریم.
اما یک عده هم بودند که با دلایل پوشالی مخالف برگزاری کنکور بودند. این‌ها می‌گفتند که ممکن است کنکوری‌ها بیمار شوند. ببینید عزیزان اگر خیال می‌کنید کرونا بیکار است که این همه مکان دیگر را رها کند برود چهار ساعت توی فضای خسته‌کننده کنکور بنشیند ، معلوم است هیچ چیز از ویروس نمی‌‌دانید. باز هم داوطلبان برای این که کامل مطمئن باشند می‌توانند مقداری مایع شتر، دو عدد زنبور نرم مشکی و 3 گرم عنبرنسارا همراه خودشان داشته باشند. ضرر ندارد. من خودم این‌ها را از رسانه ملی و فضای مجازی یاد گرفتم. به‌نظرم تنها مشکلی که برای برگزاری کنکور امسال وجود دارد غیبت آقای حسینی‌بای است. این تنها دلیل منطقی برای تعویق کنکور است که آن هم با بیرون پریدن محسن حاجیلو از پشت شمشادها قابل حل است. یک بار دیگر هم تاکید می‌کنم ما چیزی به‌نام مافیای کنکور نداریم. (متن را ارسال کرده و شماره کارتش را برای مافیای کنکور می‌فرستد)

نویسنده : محمدعلی محمدپور طنزپرداز

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar