راه راه/ گفت‌وگوی خبری در موضوع تعویق کنکور به علت کرونا
–  سلام. من خبرساز هستم، مجری این بخش از گفت‌وگوی خبری. با شماییم تا به بررسی تعویق کنکور سال ۹۹ و کرونا بپردازیم. با ما و مهمان ما آقای دکتر کنکورپسند همراه باشید.
– خب آقای کنکورپسند چرا کنکور لغو نشد؟

– در عرصه کنکور، ما زحمتکشان زیادی رو داریم. اونا سال‌هاست که دارن با زحمت و مشقت، در عین دلسوزی و شفقت، کتاب‌های کمک‌آموزشی و چیزمیز آموزشی تولید می‌کنن، امسال هم تولید کردن. اگر امسال کنکوری نباشه، این دوستان زحمتکش و فداکار با چه رویی می‌تونن سال بعد بیان و سری جدید کتاب‌هاشون رو بدون انضمام کنکور ۹۹ به بازار عرضه کنن؟
– مگه هرسال غیر از اینه که صفحه اول کتاب‌های کمک‌آموزشی رو می‌کنن و با تاریخ سال جدید صحافی می‌کنن؟

– درسته، اما همینم فکر مفیدیه. شما فرض کن چقدر در مصرف درخت صرفه‌جویی می‌شه؟! می‌دونید یه باغبون برزیلی، فوتبال رو می‌ذاره کنار و تو جنگل‌های آمازون چقدر زحمت می‌کشه تا یه نهال بشه درخت!؟ و یه آقازاده چقدر زحمت می‌کشه تا اون چوب رو با ارز دولتی وارد کنه!؟ واسه همین صرفه‌جویی‌ها هم که شده اونا با یه بوته کوچولو، فقط یه برگه صفحه اول به کارشون اضافه می‌کنن.
– قیمت هم دو برابر پارسالی.

– اینو دیگه شورای رقابت باید تصمیم بگیره. تازه دو برابر نیست و ۱٫۹۸ برابره. درسته که من علاوه‌بر این پست، با حفظ سمت، اون‌جا هم پست علی‌البدل دارم، ولی خب اون‌جا نمی‌تونم رأی بدم.
– اگر حق رأی داشتید چی؟
– #نه_به_شفافیت_آرا.

– خب باشه. کنکور که برگزار می‌شه. اما چه شرایطی رو برای برگزاری در نظر گرفتید؟
– کنکور که با ۵ دقیقه تعویق آغاز می‌شه و فاصله صندلی‌ها رو ما از یک متر به یک متر و پنج سانت ارتقا دادیم. ماسک و ساندیس داریم امسال به جای کیک ساندیس. چون قراره کسی هم ماسک درنیاره، پس به عینکی‌ها نفری یه دونه تِی می‌دیم واسه پاک کردن بخار شیشه عینک‌شون. به همه یه دستکش هم می‌دیم که فقط باید قول بدن که سر جاشون بشینن و جایی رو لمس نکنن. همون مداد نرم و پاک‌کن نرم رو تو هوای گرم لمس کنن.

– الکل ضدعفونی چی؟
– نه دیگه اینو نخواهید از ما. شایعاتی پیش میاد که نمی‌تونیم پاسخگو باشیم. نهایتش اگر برسیم و به اونایی که عینکی نیستن، جای تِی چندتا دستمال کاغذی بدیم بهشون. همین.

– بعدش چی؟
– کنکور سال آینده هم که فعلا روزش معلوم نیست، اما حتما با یک دقیقه سکوت برای درگذشتگان احتمالی این کنکور برگزار می‌شه.
– ممنون که به فکر مایید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar