لست سکند/ این روزها این امکان فراهم شده تا خود را در میان یک اتاق باشکوه هتل در یک قلعه فرانسوی پیدا کنید. یک مادر و دختر آخرین چالش برای بازسازی این ملک را پذیرفته‌اند! درست است که فعلا درگیر پاندمی کرونا هستیم ولی برای روزهای پس از پاندمی هم باید فکری کرد! باید بپذیریم که همیشه بازمانده‌هایی که از دوران قدیم برجا مانده‌اند، جذابیت زیادی داشته و دارند! این قلعه‌ی زیبا به نام Chateau de Freschines در مرکز فرانسه قرار دارد و امروز قصد داریم تا شما را بیشتر با آن آشنا کنیم، پس همراهمان بمانید.

این اثر قرن شانزدهمی، شاهد حضور چهره‌های قابل ‌توجهی در پشت دیوارهای خود بوده است. الیزابت و والری هرینگ با چند برس رنگ و عزم بسیار امیدوارند که اصالت این اثر را برای نسل آینده حفظ کنند.


والری فرایند خرید این قلعه را یک مبارزه خواند. افرادی مانند الیزابت (معمار) و والری (فارغ‌التحصیل علوم سیاسی) باذوق و افرادی ثروتمند بودند که این قطعه قابل ‌توجه نوستالژی را بازسازی کردند و در طی همین سال‌های اخیر، این قلعه در فرانسه شهرت بیشتری پیدا کرده است.


وقتی یکی از دوستان آن‌ها از نظر مالی آن‌ها را حمایت کرد، کارشان توسعه بیشتری یافت  - پس از چند سال اشتیاق، در سال 2019 آن‌ها Chateau را خریداری کردند. قلعه‌ای با 26 هکتار زمین جنگلی احاطه ‌شده که 30 اتاق دارد که 16 اتاق آن، اتاق‌خواب است.

الیزابت معتقد است این شغل یک کار پایان ناپذیر است. او معتقد است همیشه چیزهایی در این قلعه پیدا می‌شود که او را غافلگیر کند.یکی از کسانی که پیش‌تر در این قلعه اقامت داشته می‌گوید: «وقتی قدم به این قلعه می‌گذارید، انگار وارد یک فیلم زیبا شده‌اید!» 


این قلعه دارای یک آشپز در محل و همچنین دارای 14 حمام است. البته نباید فراموش کرد که گزارش شده است که تمام این حمام‌ها فعلا فاقد آب گرم هستند، اما به نظر می‌رسد بسیاری از این تجربه - حتی با نداشتن آب گرم - راضی هستند. میهمانان می‌توانند به  "محل عبادت " هم دسترسی داشته باشند، یک گذرگاه مخفی نیز در داخل باغ وجود دارد.


باهم تصاویر دیگری از این قلعه‌ی زیبا را تماشا می‌کنیم. 


هزینه اقامت شبانه در این قلعه  150 دلار است و کل قلعه برای هر شب 1000 دلار در دسترس است. به نظر می‌رسد که ارزشش را داشته باشد! البته پس از پاندمی کرونا!

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar