باشگاه خبرنگاران/ یکی از مواقعی که افراد باید بیشترین احتیاط لازم را داشته باشند هنگام جابجایی پول نقد از بانک‌ها است. در این مواقع سارقان فرصت طلب در کمین مشتریان بانک هستند تا با کوچکترین اشتباه آن‌ها نقشه خود را پیاده کنند.

البته اکنون بیشتر مشتریان بانک‌ها به جای حمل پول زیاد، از چک‌های رمزدار یا دیگر روش های مطمئن انتقال پول استفاده می‌کنند، با این حال در مواردی که فرد ناگزیر به دریافت مبالغ زیادی پول نقد است باید نکات ایمنی را به دقت مد نظر داشت.

اوضاع نابسمان اقتصادی هند موجب افزایش جرم و جنایت در این کشور پرجمعیت میلیاردی شده است. ویدئویی که به تازگی منتشر شده است لحظه سرقت پول‌های یک موتورسوار توسط یک کودک کم سن و سال را به تصویر می‌کشد. این کودک با استفاده از اشتباه و سهل انگاری راننده موتورسیکلت موفق شد تا حدود ۲۸۰ هزار روپیه پول نقد را به راحتی سرقت کند.

ویدئویی که توسط دوربین مدار بسته تهیه شده چگونگی وقوع این سرقت را نشان می‌دهد. در ابتدای این ویدئو مشاهده می‌شود که مرد موتورسوار پس از خروج از بانک تمام پول‌های خود را که در یک کیسه پلاستیکی گذاشته در عقب موتورسیکلت قرار می‌دهد. در حالی که مرد سوار موتروسیکلت خود شده و در حال حرکت است این کودک از پشت به موتورسیکلت نزدیک شده و تمام پول‌ها را بر می‌دارد. این حادثه در تاریخ ۱۳ سپتامبر و در منطقه «هاریانا» هند رخ داد.

گفتنی است؛ پلیس هنوز سرنخی از این کودک سارق بدست نیاورده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar