تسنیم/ حجت‌الاسلام مسعود عالی استاد حوزه علمیه و کارشناس مسائل دینی در بیانی با اشاره به دوران ظهور امام زمان(عج) گفت: در روایات داریم که دوران ظهور امام زمان و فرج ایشان در حقیقت «فرج الله» است؛ به عبارت دیگر از دوران ظهور امام زمان به فرج الله تعبیر شده است. پیامبر اکرم(ص) فرمود: «افضلعبادة المؤمنانتظار فرج الله» بالاترین عبادت امت من این است که منتظر فرج خدا باشند.

وی افزود: در روایت دیگری شبیه به این مضمون از امیر‏المؤمنین علیه‏السلام آمده است: «أفضلُ عبادةِ المؤمنِ انتظارُ فَرَجِ اللّه؛ برترینعبادتمؤمن، درانتظار فرجخداوند بودن است.» ما فکر می‌کردیم فرج امام زمان فقط این است که امنیت، رفاه، آبادی، آزادی و اینطور چیزها فراهم می‌شود؛ اما این نیست! اگر کسی گمان کند فرج امام زمان فقط اینهاست، اسم تخیلات خودش را فرج و ظهور گذاشته است؛ این انتظار حقیقی نیست.

این استاد اخلاق خاطرنشان کرد: درست است وقتی امام زمان (عج) تشریف می‌آورند این مسائل نیز در پی آن ایجاد می‌شود، اما حضرت برای این چیزها ظهور نمی‌کند؛ بلکه برای خیلی بالاتر از اینها ظهور می‌کند. در دوران ظهور از در و دیوار و از زمین و آسمان رحمت و برکات خداوندی جاری می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar