فارس/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشتهارد گفت: جنگل تاغ که ریه تنفسی شهرستان اشتهارد محسوب می‌شود مورد دستبرد قاچاقچیان قرار گرفت و تعدادی از درختان آن را قطع کردند.

مهدی طیبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان البرز در اشتهارد، گفت: جنگل تاغ در شمال غربی شهرستان اشتهارد به مساحت حدود هفت هزار هکتار، ریه تنفسی اشتهارد و به‌نوعی استان البرز محسوب می‌شود.

وی بیان داشت: درختان این جنگل از ورود ریز گردها و هوای آلوده به استان جلوگیری می‌کنند اما متأسفانه در سال‌های اخیر، با قاچاقچیان چوب این جنگل تاغزار مواجه هستیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشتهارد تشریح کرد: شب گذشته، چهار قاچاقچی چوب حدود 29 اصله از درختان تاغزار را قطع و خسارتی بالغ‌بر 24 میلیون تومان بر عرصه منابع طبیعی وارد کردند.

طیبی مطرح کرد: این قاچاقچیان که از استان‌های دیگر وارد البرز شده و در حال قطع درختان بودند، با هوشیاری مأموران و با همکاری نیروی انتظامی شهرستان اشتهارد دستگیر شدند.

وی اظهار داشت: این متخلفین بر اساس قانون مجازات مرتکبین قاچاق و ماده 42 و تبصره 3 ماده 48 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، مجازات خواهند شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اشتهارد عنوان کرد: این مجازات شامل حبس و پرداخت خسارت است و طبق قانون، پرونده قضایی آنان تنظیم و به دادسرای عمومی انقلاب شهرستان اشتهارد تحویل داده‌شده و پس از روی و قرار صادرشده، اقدام قضایی بعدی انجام خواهد شد.

طیبی گفت: با توجه به زحمات فراوان جهت کشت و نگهداری این جنگل‌ها طی 30 سال گذشته تاکنون، در صورت ادامه یافتن این اتفاقات، قطعاً ریز گردها وارد شهرستان اشتهارد شده و استان البرز با خطری جدی مواجه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امید است با حفظ و حراست از این منابع باارزش بتوانیم استان سر افزار البرز را سرسبز نگه‌داریم.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar