تسنیم/ امام‌جمعه کرج گفت: اروپا باید در زمینه برجام اقدامات عملی انجام دهد و وزیر خارجه با قدرت اعلام کند که اگر تحریم‌ها بازگردد ایران یک لحظه برای خروج از برجام تردید نمی‌کند.

آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌های نماز جمعه امروز کرج‌ اظهار داشت: مدح و ستایش برخی افراد به گونه‌ای است که سبب شک و شبهه در اطرافیان می‌شود و در مواقعی نیز مدح خارج از قاعده سبب گمراهی و غلو می‌شود که خود این نیز یک انحراف است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز افزود: غلو در مدح و ستایش انسان‌ها امری اشتباه است و غلو یعنی تعریف و تجمیدی که سبب انحراف در جامعه شود و بعضی زمان‌ها این غلو به چاپلوسی کشیده می‌شود.

حسینی‌همدانی با تاکید بر اینکه مدح اولیا خدا و اهل‌بیت(ع) پاداش اخروی و دنیوی دارد، اضافه کرد: در جامعه امروز نیز متاسفانه افرادی هستند که چاپلوسی را دنبال می‌کنند و مهم‌ترین عامل مدح مذموم "طمع دنیا" است و برای رسیدن به دنیا به دروغ تملق‌هایی را برای انسان‌هایی انجام می‌دهند و زمانی نیز از ترس شروع به تعریف از قدرتمندان می‌کنند.

وی ادامه داد: برخی از احزاب سیاسی برای اینکه حب قدرت دارند به بیماری دروغ دچار می‌شوند و در ستایش زیاده‌روی می‌کنند و در صورتی که این افراد چنین فضیلت‌هایی را ندارند و برخی نیز از غلو مبتلا به ریاکاری می‌شوند.

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه راه نجات انسان برای دوری از آلودگی‌های جسمی و روحی داشتن تقواست، تصریح کرد: شخصیت از خودراضی با برتری‌جویی خودش را از دیگران با ایجاد توقعات نا به جا بالاتر می‌داند و حقوق افراد را با ظلم ضایع می‌کند.

وی با اشاره به اینکه دی‌ماه مانند بهمن هر سال دارای حوادث مهم و اثرگذار در تاریخ معاصر ایران است، تاکید کرد: 13 دی ماه یادآور نامه تاریخی امام خمینی(ره) به رهبر شوروی سابق است که او را از افتادن به دام غرب برحذر داشت و 16 دی ماه امسال نیز مردم ایران اسلامی با رهبری بیعت مجدد کردند و سر استکبار به سنگ خورد.

خطیب نماز جمعه کرج به قیام 19 دی مردم قم علیه نظام طاغوتی شاه اشاره کرد و اظهار داشت: این قیام شروع حرکت آشکار انقلاب اسلامی بعد از 15 سال تلاش‌های مخفیانه بود و روز 26 دی‌ماه نیز روزی شاد برای مردم ایران است که شاه پلید و معدوم از کشور فرار کرد.

وی با بیان اینکه شاه در مرداد سال 1332 نیز از کشور فرار کرد ولی با کودتا و کشتار آمریکایی به کشور بازگشت، خاطرنشان ساخت: انقلاب اسلامی با سنخ حرکت‌های گذشته فرق داشت و موج حرکت انقلابی مردم ایران اسلامی ریشه ستم‌شاهی را از جا کند.

امام جمعه کرج با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی سبب ایجاد پدیده‌ای جدید در جهان شد، توضیح داد: موج خروشان انقلاب اسلامی کشورهای استکباری را درگیر کرد و آن‌ها نمی‌توانند خود را از این موج نجات دهند و انقلاب تا نابودی کامل سیاست‌های آمریکا ادامه دارد.

وی با بیان اینکه وظایف خطیب نماز جمعه، روشنگری برای عدم انحراف عقیدتی جامعه است، گفت: وظیفه عالم دینی این است که جلوی انحراف را بگیرد و خطیب نماز جمعه باید سیاست‌های رهبری و نظام اسلامی را تبیین کند و در مسائل جاری، اعتقادی و اجتماعی روشنگری کند.

حسینی‌همدانی روشنگری ائمه جمعه را سبب ایجاد غضب و عصبانیت دشمنان انقلاب دانست و ادامه داد: در اول انقلاب نیز تعدادی از ائمه‌جمعه توسط منافقین به شهادت رسیدند و مطالبی که احتیاج به روشنگری و تبیین دارد مردم می‌توانند به ستاد نماز جمعه کرج اعلام کنند.

وی با تاکید بر اینکه تهاجم فرهنگی ابعاد مختلف دارد و اگر مسائل دینی و عقیدتی تحریف شود یک نسل بی‌اعتماد می‌شود، افزود: بعضی‌ها خواسته یا ناخواسته حرف‌هایی می‌زنند که نتیجه‌ای جز سستی اعتقادات مردم ندارد که این خود یک تهاجم فرهنگی است که اصول و تفکر فعال انقلابی را به خطر می‌اندازد.

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در پانزدهمین گردهمایی ائمه جمعه که بر موضع‌گیری هر انسانی در مسائل منحرف کننده جامعه تاکید داشتند، اشاره و اضافه کرد: افرادی شعارهای استقلال، آزادی و جمهوری ایرانی سر دادند و برخی مسئولین "لال" هستند و حرفی نمی‌زنند و این سکوت نیز تهاجم فرهنگی است.

وی با تاکید بر اینکه موضع‌گیری باید صریح باشد و در مقابل حرف‌های دشمن مرزبندی شود، بیان کرد: در اصل نقد و سوال حرفی نیست در صورتی که بالاترین شخصیت جامعه یعنی رهبری نیز فرمودند که از من هم می‌توانید سوال کنید ولی جلوی انحرافات فکری باید گرفته شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز ادامه داد: یک جریان سیاسی نیز در زمان حیات رسول اکرم(ص) و بعد از ارتحال ایشان حرف و برنامه‌هایی داشتند که برای قداست‌زدایی از پیامبر اسلام بود تا بعدها مسائل زمامداری امیرالمومنین(ع) را زیر سوال ببرند که نقد اهل بیت(ع) حرفی غلط و اشتباه است.

وی با تاکید بر اینکه رسول خدا(ص) دارای عصمت هستند و جای نقد، سوال و تذکری به رفتار و کار ایشان وجود ندارد، توضیح داد: اینکه رسول خدا(ص) در حرکت یا مسائل‌شان دچار اشتباه شدند کاملا غلط و اشتباه و انحراف است و این حرف‌ها با قرآن سازگاری ندارد.

حسینی‌همدانی با بیان اینکه در قرآن کریم بیان شده است که هرگز رسول خدا(ص) از روی هوای نفس سخنی نگفته و این حرف‌ها نیز مظلومیت ایشان است، ادامه داد: پیامبر اسلام(ص) هیچ زمانی کلمه "ای کاش" را بکار نبردند به این دلیل که تمام کارها با رهنمود خداوند و از روی حساب بود و در آیه 80 سوره نسا بیان شده که اطاعت از رسول اکرم(ص) اطاعت از خداست.

وی تاکید کرد: وظیفه رسول خدا تبیین و تفسیر مسائل در جامعه اسلامی است و انبیا الهی مظهر اسما الهی هستند و با توجه به تفسیر آیه تطهیر مظهر تمام اسما الهی در وجود پیامبر اسلام است و تعجبی هم ندارد که دشمنان از این حرف‌های انحرافی خوشحال شوند و بوق‌های استکباری نیز این انحرافات را پخش می‌کنند که متولیان فرهنگی باید دقت و سرعت خود را افزایش دهند.

امام جمعه کرج به سفر مقام انگلیسی به ایران اشاره کرد و گفت: یک فرد معلوم‌الحال به ایران سفر کرد که موضوع نیز رسانه‌ای نشد و رفت و آمدهایی نیز در شهرهای ایران داشت و در کنفرانس امنیتی منطقه در تهران نیز شرکت و سخنرانی کرد.

وی با بیان اینکه این فرد در لیست دعوت‌شدگان نبود و فردی پلید و خبیث است، افزود: وی در این سخنرانی اهانت نیز می‌کند که باید از دستگاه دیپلماسی سوال شود که انگلیسی که مدیریت شورش‌ها را داشت چرا باید در این کنفرانس شرکت کند.

حسینی‌همدانی ادامه داد: در شرایط حساس فعلی که مسئله برجام مطرح است، اولین مسئله این است که آقایان مواظب باشند ایران را زیر بار تعهدات جدید سوق ندهند و درباره اروپا نیز باید مراقب بود.

وی با انتقاد از این حرف که اگر آمریکا تعهدات را عملی نکرد ما به برجام پایبند هستیم، خاطرنشان کرد: اروپا باید در زمینه برجام اقدامات عملی انجام دهد و وزیر خارجه با قدرت اعلام کند که اگر تحریم‌ها بازگردد ایران یک لحظه برای خروج از برجام تردید نمی‌کند.

امام جمعه کرج به نقض‌های مکرر آمریکا در برجام اشاره داشت و ادامه داد: سیستم دفاعی و موشکی قوی وجود دارد و در صورت اقدام علیه منافع ملی از استفاده می‌کنیم اما باید از درون کشور غافل نشد که در ابزار جنگ نرم موشک کارایی ندارد.

وی به ایجاد 8 هزار کانال در شبکه‌های مجازی علیه مقدسات، نوامیس و ضد امنیت ملی اشاره کرد و گفت: کسانی که در مقام طلبکار ظاهر می‌شوند باید پاسخگو باشند که درباره فضای مجازی مطالبه شود که باید زیرساخت‌های یک شبکه بومی، داخلی و امن برای فعالیت‌های فرهنگی و اقتصادی کشور ایجاد شود.

حسینی‌همدانی با تاکید بر اینکه عزل و نصب‌ها در استان بر مدار قانونی انجام شود، اعلام کرد: اگر دستگاه امنیتی فردی را ردصلاحیت می‌کند به‌کارگیری نشود و بنده فرامین رهبری را در استان البرز پیگیری می‌کنم و باید این مطلب یادآوری شود که از اهل فتنه و متعرض به بیت‌المال در انتصابات استفاده نشود.

وی ادامه داد: شورای شهر و شهرداری‌ها مشغول کار برای مردم شوند و از برخی حرف‌ها و کارهای تحمیلی دوری کرده و تمام همت خود را برای خدمت‌رسانی به مردم صرف کنند.

انتهای پیام/

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar