مدیرکل پزشکی قانونی خراسان‌شمالی گفت: تا پایان آذرماه سال جاری، 5 هزار و 909 پرونده مصدوم مدعی مصدومیت در نزاع در استان بررسی شد که نشان‌دهنده روزانه بیش از 21 نفر معاینه در پزشکی قانونی است.
«بابک سلحشور» افزود: از پنج هزار و 909 پرونده نزاع در استان طی سال جاری، چهار هزار و 161 نفر مرد و یک هزار 748 نفر زن بوده‌اند که بدین ترتیب روزانه 15 مرد و بیش از شش زن (6.3 نفر) مدعی مصدومیت در نزاع به پزشکی قانونی استان مراجعه کرده‌اند.
وی دررابطه با تفکیک ماهانه آمار نزاع استان گفت: طی نه‌ماهه گذشته، مردادماه با تعداد 816 نفر بیشترین و آذرماه با تعداد 380 نفر کمترین تعداد مدعی مصدومیت در نزاع را در پزشکی قانونی داشته‌اند.
وی تصریح کرد: در مقایسه با آمار مدت مشابه سال گذشته، مجموع آمار مدعیان مصدومیت نزاع، رشدی سه‌درصدی داشته است.
عضو شورای قضائی استان با اشاره به آمار شهرستانی این واقعه اظهارداشت: تحلیل تفکیک شهرستانی آمار مدعیان مصدومیت در نزاع نشان می‎‌دهد، بجنورد با تعداد دو هزار و 369 نفر بیشترین تعداد را داشت و پس‌ازآن شهرستان‌های شیروان (یک هزار و 194 نفر)، اسفراین (یک هزار و 54 نفر)، آشخانه (558 نفر)، فاروج (365 نفر)، جاجرم (284 نفر) قرار دارند و کمترین آمار مربوط به شهرستان راز با تعداد 85 نفر است.

گفتنی است طی سال 1395، تعداد شش هزار و 955 نفر مدعی مصدومیت در نزاع، در مراکز پزشکی قانونی استان معاینه شده‌اند.

انتهای پیام/

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar