تسنیم/ صبح امروز با حضور معاون وزیر اقتصاد و دارایی "سامانه دادور" در استان البرز افتتاح شد.

حسین میرشجاعیان حسینی در برنامه افتتاح "سامانه دادور" که صبح امروز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه کاربران این سامانه مشخص شده‌اند، اظهار داشت: مجموعه دولت یازدهم و دوازدهم برای بهبود کسب و کار تلاش زیادی کردند.

معاون وزیر اقتصاد و دارائی با بیان اینکه در اوایل کار دولت یازدهم شرایط اقتصادی کشور خوب نبود، ادامه داد: در آن زمان تحریم بانک مرکزی و فروش نفت برای کشور وجود داشت.

وی با اشاره به اینکه در آن زمان بخش بزرگی از مجموعه سیاست پولی و مالی از کار افتاده بود، بیان کرد: به سبب تورم بالا، سیاست پولی قادر به انجام کار نبود.

حسینی با بیان اینکه برای کاهش هزینه‌های اجرایی نیاز به سیاست بهبود فضای کسب و کار بود، اضافه کرد: در ابتدای دولت یازدهم 2 قانون اصلاح مواد و رفع موانع تولید مصوب شد که به این سبب هیئت مقرراتی تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای کار این هیئت تعداد مجوزهای موجود کشور مشخص نبود، گفت: در سال 93 مجوزهای کشور احصا شد که 2 هزار و یکصد مجوز صادر شده بود.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه بعد از شناسایی این مجوزها اقدام بعدی بررسی آنها بود که در این فرایند 500 مجوز حذف شد، افزود: 99 درصد مجوزهای باقی مانده دارای پشتوانه قانونی بودند.

وی با اشاره به اینکه زمانی که دستگاه‌ها مورد فشار قرار گرفتند و شروع به ادغام مجوزها کردند نتیجه مطلوبی وجود نداشت به همین سبب در حال حاضر سیاست هیئت حرکت به سمت تسهیل است، خاطرنشان کرد: از روی مجوزها می‌توان وضعیت هر دستگاه مشخص کرد.

حسینی با بیان اینکه در ابتدای دولت یازدهم رتبه ایران در بین 159 کشور در زمینه بهبود محیط کسب و کار 152 بود که در حال حاضر به 117 کاهش یافته است، ادامه داد: در طول عمر 3 سال این هیئت برخی مشکلات وجود داشت که قابل حل نبود و به همین سبب به یک سیستم هوشمند و آنلاین نیاز بود.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای مرکز ملی پایش محیط کسب و کار به 4 سامانه نیاز است، گفت: کارهای 3 سامانه دیگر در حال انجام است و امروز سامانه دادور اجرایی می‌شود که 8 استان آموزش آن را دیده‌اند.

حسینی ادامه داد: زمانیکه در این سامانه در مورد مجوزی شکایتی می‌شود این شکایت به 3 قسمت از جمله استانداری می‌آید که دستگاه‌ها موظف به پاسخ گویی در 7 روز هستند.

انتهای پیام/

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar