با ورود یک موج ناپایدار به استان از اواخر فردا برای روز دوشنبه بارش پراکنده باران و در ارتفاعات برف پیش بینی می شود و دمای هوا کاهش محسوسی خواهد داشت.
کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر جوی نسبتا ناپایدار تا اواسط هفته برای منطقه است. «عظیم زاده» افزود: بر این اساس برای امروز در نوار شمالی گاهی وزش باد شدید و برای اواخر فردا با ورود یک موج ناپایدار به تدریج افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید و برای روز دوشنبه باران پراکنده و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.
وی با بیان این که از امروز تا دوشنبه دمای هوا تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهد داشت، اظهارداشت: از روز دوشنبه دمای هوا کاهش محسوسی خواهد داشت. وی تصریح کرد: بیشترین ارتفاع برف طی هفته گذشته از تکله قوز راز با 7 سانتی متر گزارش شد که در همین مدت بیشترین میزان بارندگی مربوط به ایستگاه استاد با 3.3میلی متر بود. وی ادامه داد: طی 24 ساعت منتهی به صبح روز گذشته، بجنورد دارای کمینه دمای منفی 3 و بیشینه دمای 10درجه سانتی گراد بالای صفر بود که در همین مدت کوسه با کمینه دمای منفی 8درجه سانتی گراد سردترین و آشخانه با بیشینه دمای 11درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین نقطه استان بود.