تسنیم/

شهردار شیراز با اشاره به کاهش باغات شیراز از ۳ هزار هکتار به هزار هکتار گفت: شیب تغییر کاربری باغات در شیراز تند شده است، هر چند شهرداری تلاش دارد این موضوع به حداقل برسد.

حیدر اسکندرپور امروز در دیدار با آیت‌الله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به تهیه برنامه 5 ساله جدید شهرداری و برنامه بودجه 97 اظهار داشت: شهرداری شیراز با حجمی از با حجمی از تعهداتی از گذشته روبه‌رو است علاوه بر آن شرایط اقتصادی و رکود در بخش مسکن نیز بر مشکلات این مجموعه افزوده است.

وی با اشاره به کاهش میزان صدور پروانه‌های ساختمانی در شیراز گفت: در سال 95 نسبت به سال قبل از آن 50 درصد و امسال هم کاهش 50 درصد در صدور پروانه‌های ساختمانی در شیراز دیده می‌شود که می‌توان گفت امسال نسبت به سال 94 صدور پروانه‌ها به یک چهارم رسیده است.

اسکندرپور افزود: این امر سبب شده که درآمد شهرداری نیز کاهش پیدا کند و از طرفی به دلیل رکود میل به سرمایه‌گذاری نیز به شکل قبل نیست.

شهردار شیراز با اشاره به کاهش باغات شیراز از 3 هزار هکتار به هزار هکتار بیان کرد: شیب تغییر کاربری باغات در شیراز تند شده است و هر چند شهرداری تلاش دارد این موضوع به حداقل برسد اما سرمایه‌گذاران به دلیل ارزان بودن زمین باغات معمولا برای سرمایه‌گذاری دست روی آنها می‌گذارند.

وی عنوان کرد: با وجود اینکه بخشی از درآمد شهرداری از تغییر کاربری باغات به دست می‌آید اما شهرداری تلاش دارد که به سمت تغییر کاربری باغ‌ها نرود یا اینکه آن را به حداقل ممکن برساند.

اسکندرپور با اشاره به وجود مشکلات در محلات آسیب‌پذیر و محروم شیراز گفت: شهرداری به عنوان متولی شهر وظیفه خود می‌داند که ورود کند و نمی‌تواند نسبت به محلات آلوده و حاشیه‌نشین بی‌تفاوت باشد به همین دلیل در بودجه سال آینده رویکرد این است که شهرداری یک دستگاه اجتماعی است نه صرفا خدماتی.

شهردار شیراز با بیان اینکه اگر شهرداری اجتماعی شود بسیاری از این مسائل و مشکلات اجتماعی برطرف می‌شود، عنوان کرد: حوزه فرهنگی و اجتماعی در بودجه سال آینده شیراز جدی‌تر دیده می‌شود.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar