تسنیم/ مدیرکل هواشناسی استان اردبیل: براساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از فردا شاهد جوی ناپایدار و سرد در اغلب مناطق استان اردبیل خواهیم بود به طوری که بارش برف در هفته جاری دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه در 24 ساعت آینده آسمان استان صاف تا نیمه ابری با بارش برف و باران همراه با وزش باد خواهد بود، افزود: سرعت وزش باد در این مدت تند تا نسبتا شدید خواهد بود و در مناطق مرکزی میزان وزش باد شدیدتر از سایر مناطق استان می‌شود.

روز یکشنبه کاهش محسوس دما در سطح استان سبب بارش باران در شمال استان و بارش برف در مناطق کوهستانی و کولاک برف در کوهستان می‌شود به طوری که پیش‌بینی می‌کنیم در مناطق کوهستانی ارتفاع برف به 15 تا 20 سانتیمتر و در مناطق شهری بین سه تا 10 سانتیمتر برسد.

در حال حاضر دمای هوا در اردبیل به منفی سه درجه کاهش یافته که این روند در سطح استان ادامه خواهد داشت و در روزهای دوشنبه و سه شنبه احتمال بارش باران و برف وجود دارد.

هوای سرد و کاهش دما در سطح استان اردبیل تا پایان هفته ادامه خواهد داشت و وزش باد نیز در این مدت همراه با کاهش دمای هوا خواهد بود به طوری که پیش‌بینی می‌شود دمای هوا در این مدت بین هفت تا 10 درجه کاهش یابد.

این سومین بارش برف امسال و دومین بارش برف از ابتدای زمستان امسال خواهد بود.

بر این اساس احتمال لغزندگی سطح گذرگاه‌ها و جاده‌ها و کاهش دید افقی در جاده‌های این استان در این مدت وجود دارد و باید در این زمینه مردم موارد ایمنی را رعایت کنند.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar