ایرنا/ امجد باقری: 29 فروردین پسربچه 1/5 ساله در 'روستای زواجر' و 15 اردیبهشت ماه دختربچه 3/5 ساله ای در 'روستای زرند' شهرستان خدابنده، مرد 35 ساله ای در 'روستای گیلوان' شهرستان طارم نیز بر اثر حمله یک قلاده گرگ و 22 خرداد نیز هفت نفر شامل 2 زن، 2 مرد،2 دختر هشت ساله و پسربچه ای 13 ساله در 'روستای رامین' در شهرستان زنجان و 21 دی نیز در شهر زرین آباد یک مرد 69 ساله، در روستای ینگی کند سیدلر یک زن 43 ساله و در روستای ایچ نیز یک مرد 32 ساله توسط گرگ مهاجم زخمی شدند.
وی با بیان اینکه براساس بررسی های صورت گرفته و وجود شواهد، حمله به 2 کودک در روستاهای 'زواجر و زرند' شهرستان خدابنده توسط گرگهای هیبریدی (سگ گرگ) صورت گرفته بود، اظهار کرد: گرگ های هیبریدی خطرناک تر از گرگ های معمولی هستند و این دسته از گرگ ها در واقع هیچ ترس و واهمه ای از نزدیک شدن به انسان و سکونتگاههای انسانی ندارند.
باقری افزود: گرگهای معمولی اگر به انسان حمله ور شوند همان لحظه نخست طعمه خود را می درند اما اتفاق رخ داده در این 2 روستای خدابنده حکایت از این داشت که این حیوانات مهاجم منتسب به گرگ پس از حمله به کودکان آنها را زنده به دهان گرفته و با خود می برده اند.
وی یادآور شد: پارسال نیز سه فرد بزرگسال در روستاهای 'چپقلو، گوگجه ییلاق و حسام آباد' شهرستان خدابنده و سه نفر نیز در روستاهای شهرستان ابهر، مورد حمله گرگ قرار گرفته بودند.
مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان به روستائیان توصیه کرد نگذارند سالمندان و کودکان به تنهایی در روستاها به ویژه در مکان ها زمان های خلوت، آمد و شد کنند چراکه این افراد در مقایسه با افراد جوان، قدرت مقابله و دفاع از خود را ندارند.
باقری از دهیاران روستاها نیز خواست نسبت به تعیین و معرفی مکان مناسب جهت دفن زباله های روستایی اقدام نمایند و از پراکنده شدن زباله ها در اطراف و کوچه روستاها جلوگیری به عمل آید تا حیوانات درنده ای چون گرگ ها و سگ های ولگرد به حریم انسان ها نزدیک نشوند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar