آخرین خبر/
دکتر «محمد امین قدیمی» در این رابطه اظهار کرد: رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه‌ای در امر حمل و نقل دام و فراورده‌های خام دامی به لحاظ جلوگیری از خطر شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و انتشار عوامل بیماری‌زا در مناطق مختلف دارای اهمیت ویژه‌ای است.
وی افزود: به همین دلیل نیز کلیه مراحل حمل دام و فراورده‌های خام دامی از جمله بررسی درخواست متقاضیان، صدور گواهی بهداشتی و کنترل بهداشتی در طی ورود، خروج و تخلیه آنها در مقصد تحت نظارت کامل دامپزشکی قرار دارد که در همین راستا هم بیش از 1.5 تن گوشت بدون مجوز بهداشتی دامپزشکی توقیف و بر اساس دستور مراجع قضایی معدوم شد.
قدیمی تصریح کرد: کشتار و عرضه غیر مجاز دام و طیور می‌تواند باعث شیوع انواع بیماری‌های مشترک و واگیر در جامعه انسانی شود، به همین دلیل کارشناسان دامپزشکی در قالب اکیپ‌های بازرسی اقدام به بازدید‌های دوره‌ای از مراکز پرورش، فراوری و عرضه‌ انواع دام، طیور، آبزیان و فراورده‌های خام دامی می‌کنند و در صورت مشاهده‌ی هر گونه تخلفی، پیگیری‌های لازم را از طریق مراجع قضایی بعمل می‌آورند .
این مسئول در پایان نیز به تمامی شهروندان توصیه کرد که ضمن خرید فراورده‌های دامی مورد نیاز خود از مراکز عرضه مجاز، به مشخصات ظاهری، تاریخ تولید، انقضاء و شرایط نگهداری این فراورده نیز توجه داشته باشند.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar