ایسنا/ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: فضای دانشگاه ها باید اسلامی و ارزشی باشد و خروجی آن باید بچه مسلمان باشد.
آیت الله مصطفی علما در نشست با رئیس جدید و جمعی از مسوولین دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه، اظهار کرد: امروز دغدغه نظام و اکثر خانواده ها این است که فضای دانشگاه ها فضایی ارزشی و اسلامی باشد که جوانان ما را حفظ کند.
وی افزود: جوانان بزرگترین سرمایه های این کشور هستند و قطعا نفت و گاز نیز بواسطه مدیریت صحیح نیروهای متخصص و متعهد است که می تواند سرمایه محسوب شود.
وی گفت: امام خمینی(ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل حکومت اسلامی، دانشگاه ها را به مدت یک سال تعطیل کردند و این کار برای این بود که دانشگاهی با فضایی جدید یعنی اسلامی و ارزشی راه اندازی کنند که جوانانی با علم و ایمان تربیت کنند.
وی گفت: دانشگاه همواره مورد توجه بزرگانی چون شهید مطهری، مفتح و ... نیز بوده که دغدغه اصلی همه آنها نیز تدریس علم و تقویت ایمان در کنار هم بوده است.
رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه نیز در این دیدار گفت: همه مردم و خصوصا مسوولین باید بدانند که مدیون خون شهدا هستند و باید طوری خدمت کنند که که شرمنده شهدا نشوند.
محمد رضا حبیبی افزود: این کشور یک کشور انقلابی و جهادی است و فضای دانشگاه ها نیز باید انقلابی و ارزشی باشد و مسئولین نیز باید در مسیر حرکت کنند.
وی افزود: دانشگاه ها سه وظیفه اصلی آموزش، پژوهش و فرهنگ را بر عهده دارند که متاسفانه در بحث پژوهش دانشگاه‌ها دچار هرزگردی شده‌اند.
وی گفت: مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری بحث اقتصاد کشور و معیشت مردم است و پژوهش دانشگاه‌ها باید در اختیار اقتصاد کشور قرار بگیرند و آن را به یک اقتصاد دانش بنیان مد نظر رهبر معظم تبدیل کنند.
نوذر قنبری رییس پیشین دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه نیز اظهار کرد: یک سوم جمعیت دانشجویی استان در اختیار دانشگاه آزاد است.
قنبری گفت: این دانشگاه با چنین وسعتی در سالهای گذشته همواره با اتحاد و همدلی حرکت کرده و هیچگاه وارد مسایل حاشیه ای نشده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar