آخرین خبر/
مهندس فرشید رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد در یک کنفرانس خبری، با بیان این مطلب از وضعیت نامناسب ساخت و ساز و تعداد بالای تخلفات ساختمانی در یزد اظهار نگرانی کرد و گفت: یکی از اصلی ترین دغدغه‌هایی که در حوزه ساختمان و نظام مهندسی پیش روی استان یزد است، خطر زلزله و عدم برخورداری ساختمان های استان یزد از استانداردهای لازم است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با ابراز تاسف از روند خلاف سازی ها، خاطرنشان کرد: قطعا اگر تخلف سازی برای مردم ارزان‌تر تمام شود، باید آماده مشاهده افزایش تخلفات در سطح شهر باشیم. وی بر تقویت تعاملات شهرداری با نظام مهندسی تاکید کرد و گفت: تعاملات طرفینی در این زمینه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و خوشبختانه در دوره جدید شهرداری و شورای شهر، ارتباطات بسیار خوبی بین شهرداری و نظام برقرار شده است.

مهندس فرشید در بخش دیگری از سخنانش موضوعاتی مانند جلوگیری از ساخت و ساز دو نقشه ای، اصلاح روند شهرسازی ، سیما و منظر شهری، مصرف بهینه انرژی در ساختمان‎‎ها، بحث خدمات جانبی نظارت گاز و ارت(سیم سوم) و نیز تفکیک آپارتمان‎‎ها را از محورهای مهم مورد توجه سازمان ذکر کرد.

وی فرهنگ سازی و اطلاع رسانی را ضرورتی اساسی برای رسیدن به شهر سالم و ایمن توصیف کرد و گفت : مهندسان تمام رشته ها از جمله شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک در جهت بهبود سیما و منظر شهری و رفاه عمومی شهروندان در حوزه ساخت و ساز سهیم هستند. سازمان نظام مهندسی ساختمان علاوه بر آشناسازی مردم به مقاوم سازی و رعایت مقررات سازه ای، به صرفه جویی انرژی و عایق کاری ساختمان ها در جهت کاهش هزینه های جاری آن ها در زمان بهر ه برداری توجه ویژه دارد .

فرشید گفت: در جهت ایمنی ساختمانها سعی خواهیم کرد کارگاه های ساختمانی را بطور پیوسته و دوره ای بازدید و برای جلوگیری از مشکلات سازه ای، آتش سوزی و یا حوادث آسانسور و مشابه آنها نظارت کنیم. وی افزود: ایمن سازی ساختمانها و پایداری ساختمانهای موجود درصدر برنامه های این سازمان است و تمام برنامه ریزی ها براین محور طراحی و اجرا می شود .

وی از توجه سازمان به قشرهای کم درآمد یاد کرد و اختصاص یارانه به مالکان کم درآمد، ارائه تخفیف ها ونیز تقسیط بدهی آنان را از جمله این اقدامات برشمرد .

در این کنفرانس خبری 2 ساعته افزون بر 30 نفر نمایندگان جراید، مطبوعات، خبرگزاری های استانی و کشوری حضور داشتند و در رسانه های خود ابعاد مختلف مطالب مطرح شده در این کنفرانس را پوشش دادند.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar