آخرین خبر/
به مناسبت سالروز عملیات کربلای پنج، پنجمین محفل خاطره «پایداری» شامگاه ‌24 دی‌ماه در نارنجستان هنر حوزه هنری یزد برگزار شد .

در این محفل که سردار «اکبر فتوحی»، سردار «مهدی فرهنگ‌دوست» و جمعی از فرمانده گردان‌ها و رزمندگان یزدی شرکت کننده در عملیات کربلای پنج حضور داشتند خاطرات و ناگفته‌های این عملیات بیان و بازخوانی شد.

سردار فتوحی، سردار فرهنگ‌دوست، دکتر احمد حسنعلی، سیدمحمد حسینی، غلامرضا لطفی، عباس رنجبر، رمضان دهقان و آقای سیفی به نقش مؤثر تیپ مستقل 18 الغدیر در این عملیات سرنوشت‌ساز اشاره کردند و به بیان خاطراتی از رشادت‌ها، مقاومت و مبارزه جانانه شهدا و رزمندگان یزدی در این عملیات پرداختند .

حسام سالکی مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری یزد هم بر لزوم ثبت و ماندگاری خاطرات رزمندگان یزدی به ویژه یادگاران عملیات کربلای پنج تأکید کرد و از آمادگی این نهاد برای ثبت، ضبط و تدوین این خاطرات خبر داد .

19 دی‌ماه، سالروز عملیات پیروزمندانه کربلای پنج در سال 1365یکی از نقاط برجسته دوران دفاع مقدس به شمار می‌آید.این‌ عملیات‌ با رمز مبارک‌ یازهرا(سلام الله علیها) در منطقه‌‌ شلمچه‌ و شرق بصره‌ آغاز ‌شد و پس از پایان این عملیات طولانی بود که تلاش‌های بین‌المللی برای پایان دادن به جنگ افزایش یافت .

گفتنی است؛ محافل ماهانه خاطره‌گویی رزمندگان یزدی با عنوان «پایداری» آخرین یک‌شنبه هر ماه با حضور فرماندهان، راویان، یادگاران دفاع مقدس، نویسندگان،خاطره‌نگاران، پژوهشگران و هنرمندان در حوزه هنری یزد واقع در چهار راه فاطمیه، ابتدای خیابان آیت الله کاشانی، کوچه آزادی برگزار می‌شود و ورود عموم علاقه‌مندان در این برنامه آزاد است


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar