فارس/
نصرالله پژمانفر اظهار داشت: بر اساس قانون مصوب 1368/10/16 وزارت کشاورزی موظف است که همه‌ساله قیمت خرید تضمینی محصولاتش را در آغاز سال زراعی که اول مهر ماه است، اعلام کند تا کشاورزان با روشن شدن این وضعیت بدانند که فروش تضمینی محصولاتشان به دولت برای آن‌ها از نظر اقتصادی به‌صرفه است.

وی ادامه داد: متأسفانه بعد از گذشت چهار ماه از این تاریخ، هم از سوی شورای اقتصاد و هم از سوی وزارت کشاورزی اعلام قیمتی نسبت به خرید تضمینی گندم صورت نگرفته است، این درحالی‌ است که امسال با یکسری مشکلات کمبود نزولات آسمانی هم مواجه بودیم و نگرانی شدیدی برای گندم‌کاران کشور وجود داشته که باعث شده آن‌ها پیگیر تعیین قیمت باشند تا خرید گندم، واردات گندم و سیاست‌های دولت در موضوع خرید تضمینی اعلام شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: دو روز گذشته با توجه به اینکه تعداد زیادی از نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودند و تعدادی از نمایندگان در کنفرانس بین‌المجالس اسلامی شرکت کرده بودند، حدود 153 نفر از نمایندگانی که در صحن مجلس بودند، درخواستی در رابطه با تعیین قیمت خرد تضمینی گندم را امضا کردند و از دولت و رئیس‌جمهور خواستند که به این خواسته به‌حق کشاورزان که خواسته قانونی آن‌هاست، بپردازند.

پژمانفر ادامه داد: سؤال اصلی این هست که دولت چرا وظایف اصلی خودش را در بخش‌های مختلف صنعت و بخش کشاورزی و در بخش‌های مختلف انجام نمی‌دهد و این‌یک موضوع جدی است که ما انتظار داریم همه همتش را در پیگیری مسائل داشته باشد.

وی بیان داشت: وظیفه دولت پیگیری مسائل و مشکلات کشور است که متاسفانه در صحبت‌های شخص رئیس جمهور و وزرا و عموم اعضای هیئت دولت این نیست.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دفتر ما کمیته‌ای مبنی بر پیگیری مسائل کشاورزی است، گفت: این کمیته پیگیری مطالبات کشاورزان و دامداران ایجاد شده است و می‌توانند مشکلاتشان را در این زمینه در میان بگذارند و ما آماده هستیم که همه مسائل را به صورت محلی و استانی پیگیر باشیم.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar