ایسنا/
«على‌اکبر جراحى» با بیان این‌که هر ساله سوم بهمن ماه همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب(س) به عنوان روز پرستار نامگذاری شده است،‌اظهار کرد: پرستاری از جمله مشاغل سخت بیمارستانی است که با عشق و محبت به بیماران توام شده است.

وی با اشاره به این‌که نظام پرستارى رکن اصلى شبکه بهداشت محسوب می‌شود، افزود: پرستارى حرفه‌اى مقدس بوده که اگر بىشتر از خدمت پزشکى نباشد کمتر نیست .

رییس اداره پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در ادامه با بیان این‌که در حال حاضر سه هزار و 300 نفر کادر پرستارى در بیمارستان‌های استان اعم از دولتى، خصوصى و تامىن اجتماعى مشغول ارائه خدمت هستند،‌گفت: به طور کلى 65 درصد از تعداد کل پرستاران استان یزد زن و 35 درصد مرد هستند.

وی با اشاره به این که شبکه بهداشت و درمان استان به حدود 500 نفر پرستار نیاز دارد،‌ گفت: تکنسین اتاق عمل، پرستار بهداشت و پرستار عمومی از جمله عناوین کادر پرستاری هستند.

جراحی استاندارد سازی کمیت و کیفیت کادر پرستاری را از جمله برنامه‌های استان برای پنج سال آینده دانست و بیان کرد: با توجه به تعداد تخت‌هاى فعال در استان باید به ازاى هر تخت 1.8 پرستار داشته باشىم .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر نسبت به استان‌هاى دیگر در یزد به ازای هر تخت بیمارستانی 1.2 پرستار در استان مشغول ارائه خدمت هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که روز پرستار نشان دهنده اخلاق، رفتار، مهربانى و صبر است، گفت: اشتغال 100 درصدی پرستاران استان یکی از مهمترین ویژگی‌های این حرفه در یزد است.

جراحی در پایان، خاطرنشان کرد: از کلیه همکاران پرستار تشکر مى‌کنم و تقاضا دارم با درنظر گرفتن شرایط روحى و جسمى بیماران صبر و تحمل بیشترى داشته باشند


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar