خبرگزاری صدا و سیما/ در پی کاهش شدید قیمت گوجه در جنوب استان کرمان خرید توافقی این محصول به قیمت هرکیلوگرم 370تومان آغاز شده است اما گوجه کاران از این قیمت ناراضی اند ودلالان هم در این آشفته بازار جولان می دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان با اشاره به کشت 13 هزار و 250 هکتار گوجه در این منطقه و حدود نیمی از این محصول در رودبار جنوب ،میانگین تولید در هر هکتار را 30 تن ودرمجموع 400 هزار تن گوجه اعلام کرد.

موسوی افزایش سطح زیر کشت در استانهای همجوار ،تعطیلات نوروزی و محدودیت های ترافیکی برای وسیله های نقلیه سنگین وبرداشت همزمان محصولات کشاورزی مانند سیب زمینی -پیاز-خیار-هندوانه ومحصولات گلخانه ای در استان کرمان واستانهای همجوار وکمبود کامیون را از مهمترین کاهش علل کاهش قیمت گوجه برشمرد.

.وی با اعلام قیمت ۳۷۰۰ریال خرید توافقی گوجه در جنوب استان کرمان افزود با پیگیریهای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان قیمت حمل محصولات هم کاهش یافته است .

برداشت گوجه در رودبار آغاز شده و به زودی برداشت این محصول در شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد آغاز می شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar