فارس/ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به لزوم راه‌اندازی و تقویت فیبرنوری مناطق مرزی، به‌ویژه مسیر ریلی کرمانشاه به ملایر، گفت: مسایل مرتبط با خدمات اینترنتی و ارتباطی این استان تا شهریور ماه سال‌جاری برطرف می‌شود.
محمدجواد آذری‌جهرمی در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه که در شهرستان ثلاث‌باباجانی برگزار شد، اظهار داشت: تا شهریور ماه امسال مشکلات فیبرنوری و خدمات شبکه‌های اینترنتی در مناطق روستایی استان کرمانشاه حل می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: حجم تخریب‌های زیرساختی ناشی از وقوع زلزله اخیر در استان کرمانشاه زیاد بود و برقراری مجدد و بهبود ارتباطات شبکه‌ای تلاش والایی را می‌طلبید.
این مسئول عنوان کرد: استان کرمانشاه در زمینه خدمات ارتباطی حوزه فناوری در ماه‌های اخیر از رتبه 22 حدود 6 پله صعود داشته است.
آذری‌جهرمی با اشاره به اینکه 90 درصد جاده‌های روستاهای قصرشیرین و دیگر نقاط زیر پوشش نسل سوم خدمات شبکه تلفن همراه است، گفت: مشکل آنتن‌دهی خطوط در برخی نقاط کور استان کرمانشاه کاملا مشهود بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یادآور شد: بالغ بر یک میلیارد تومان کمک مالی از سوی پرسنل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان کمک‌های مردمی و تهیه اقلام مورد نیاز به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اهدا شده است.
آذری‌جهرمی افزود: از محل اعتبارات وزارت‌خانه 50 واحد 60 متری شامل پنج مجتمع در سرپل‌ذهاب برای جوانانی که تازه ازدواج کردند و در حادثه زلزله اخیر دچار مشکلاتی شدند، ساخته می‌شود.
این مسئول عنوان کرد: امروز در بازدیدهای به‌عمل آمده متوجه شدیم که مسوولان وعده‌هایی به مردم استان داده‌اند که باید تحقق پیدا کند، همچنین تا پایان شهریور ماه سال‌جاری یک ماه عقب‌افتادگی رخ داده در زمینه خدمات ارتباطی به‌دلیل تعطیلات نوروز برطرف خواهد شد.
وی متذکر شد: گلایه‌ای که بر عملکرد مسوولان، به‌ویژه در مورد سیستم‌های بانکی در راستای عدم تحقق امهال وام زلزله‌زدگان وجود دارد به دولت منتقل می‌کنم، در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه 6 ماه پرداخت اقساط تنفس دارد، اما بانک‌ها وام را پیش از موعد پس می‌گیرند که معنای تنفس را نمی‌دهد.
آذری‌جهرمی گفت: فرمانداران استان کرمانشاه آماری در سرپل‌ذهاب و قصرشیرین دادند مبنی بر اینکه 310 واحد ساخته و 58 واحد دیوارچینی شده که با این روند اتمام ساخت و ساز مناطق زلزله‌زده به شهریور ماه سال‌جاری نخواهد رسید و دولت باید جدیت بیشتری در بازسازی و به‌کارگیری ظرفیت بومی داشته باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه بخشی از انتقادات و درخواست‌ها از سوی مردم استان کرمانشاه در حوزه ارتباطات وارد شده است، گفت توسعه شبکه‌های ارتباطی استان طی 7 ماه گذشته پیشرفت‌هایی داشته است، همچنین تمام سایت‌های استان 500 دکل مخابراتی دارد و پیش‌بینی می‌کنیم در سال‌جاری این تعداد افزایش پیدا کند.
این مسئول ادامه داد: سعی داریم در مناطقی از استان کرمانشاه که آلودگی ریزگردها مشکلاتی در ارتباطات ایجاد نکند از واحدهای سلول‌های خورشیدی برای خدمات فناوری ارتباطات استفاده کنیم.
وی در مورد عدم خدمات‌رسانی مناسب و حتی تعطیلی میزان فیبرنوری بازارچه‌های مرزی استان، گفت: احداث نقاط خدمات‌رسان فیبرنوری در دستور کار است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به مسوولان استان کرمانشاه، عنوان کرد: در راستای بهبود خدمات ارتباطی، لیست نقاط کور و مرزی استان ارائه شود تا مشکلات آن را برطرف کنیم.
وی گفت: در بازدیدها متوجه شدیم بیش از پنج روستای زیرمجموعه شهرستان ثلاث‌باباجانی هیچ‌گونه خدمات ارتباطی نداشتند که تا پایان شهریور ماه سال‌جاری مشکل خدمات شبکه‌های فناوری ارتباطی و اینترنتی آنان حل خواهد شد.
آذری‌جهرمی با بیان اینکه در حاشیه جاده ای روستاهای استان کرمانشاه نقاطی دارای خدمات نسل سوم شبکه ارتباطی یا همان G3 بود، تصریح کرد: امیدواریم وضعیت استان کرمانشاه از نظر فناوری ارتباطات بهتر شود.
وی اظهار داشت: خوشحال هستم که امروز مردم استان کرمانشاه از ما پوشش خدمات ارتباطی شبکه ریلی می‌خواهند و تا شهریور ماه سال‌جاری مشکلات خدمات ارتباطی در مسیر ملایر به کرمانشاه برطرف می‌شود و سعی می‌کنیم در همه روستاها امکان ارتباط برقرار شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar