تسنیم/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: ۳۰۳ میلیاردتومان از ۷۰۱ میلیاردتومان اعتبار استان در برنامه اشتغال فراگیر تخصیص یافت.
نخستین جلسه کارگروه اشتغال آذربایجان غربی در سال 97 امروز به ریاست رضا حسینی؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی و با حضور اعضای کارگروه در سالن شهید عطایی استانداری برگزار شد.
در این جلسه که با دستور کار بررسی روند اجرای طرح تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان برگزار شد 388 مصوبه کمیته فنی اشتغال پایدار روستایی و عشایری و 90 طرح مصوب کمیته فنی اشتغال فراگیر استان مورد تصویب کارگروه اشتغال آذربایجان غربی قرار گرفت.
معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در این رابطه اظهار داشت: بانک‌های عامل از امروز حداکثر به مدت یک ماه فرصت دارند تا نسبت به پرداخت تسهیلات به طرح‌های مصوب کارگروه اشتغال استان اقدام نمایند.
رضا حسینی افزود: در جلسات آتی کارگروه که به ریاست استاندار برگزار خواهد شد، عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی و عشایری مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و مدیران بانک‌ها باید در این خصوص گزارش ارائه کنند.
وی خاطرنشان کرد: باید به کمک تشکل‌ها و بخش خصوصی، ظرفیت‌های استان که پتانسیل درآمدزایی و تولید ثروت بالایی را دارند و منجر به رونق تولید و اشتغال می‌شوند شناسایی‌شده و به کمک دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها به مرحله عملیاتی و بهره‌برداری برسند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت اجرای طرح تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی و عشایری در استان ارائه کرد.
رضا نقی زاده افزود: کل اعتبار استان در برنامه اشتغال پایدار روستایی و عشایری 480 میلیارد تومان است که از میزان تاکنون 168 میلیارد تومان ابلاغ و 77 میلیارد تومان نیز وصول‌شده است.
وی کل اعتبار استان در برنامه اشتغال فراگیر را نیز 701 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: تاکنون 303 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar