ایرنا/ استاندار قم با اشاره به رشد 25 درصدی استانداردسازی کالاهای تولیدی قم گفت: این مساله نشان دهنده حرکت رو به جلو برای کاهش وابستگی به کالاهای خارجی است.

سید مهدی صادقی در نخستین همایش حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان قم در سالن همایش های اتاق بازرگانی این استان، اظهار کرد: همه ما برای رشد اقتصاد تلاش می کنیم و باید در موضوع کیفیت و رقابت پذیری کالا از جمله قیمت تمام شده آن کار کنیم.
وی همچنین بیان کرد: برای حل موانع توسعه واحدهای تولیدی تلاش های خوبی صورت گرفته است، ولی بخشی از مشکلات باید به صورت ملی رفع شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی های رقابت پذیری کالاهای تولید داخل، قیمت تمام شده آن است و در این زمینه عامل های گوناگونی از جمله تسهیلات کم بهره و مالیات بر ارزش افزوده تاثیرگذار است.
صادقی در بخش دیگر سخنان خود، با بیان این که پیش زمینه اصلی تولید انتفاع است، اظهار کرد: حمایت های قانونی از دست اندرکاران تولید در این راستا امری ضروری و لازم می باشد.
استاندار قم تصریح کرد: توسعه باید با برنامه ریزی و نگاه عادلانه به توزیع منابع و حمایت از دست اندرکاران حوزه اقتصاد باشد.
وی با اشاره به نامگذاری سال های گذشته با موضوع اقتصاد و حمایت از کالای ایرانی توسط رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: تحقق رشد اقتصادی نیازمند شناخت وظایف توسط بخش های گوناگون از جمله حاکمیت، واحدهای تولیدی و اقتصادی و مردم است.
حضرت آیت ‌الله خامنه‌ ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی، امسال را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری کردند.
صادقی خاطرنشان کرد: همه باید در این زمینه نقش خود را شناسایی و به درستی به آن عمل کنند، ان شاءالله با تکیه بر همت، استعداد، تلاش و انگیزه ای که وجود دارد، این امر محقق خواهد شد.
وی با بیان این که در سال های اخیر رشد خوب و متوازنی را در قم شاهد هستیم، گفت: در زمینه های جذب سرمایه گذار، موفقیت های خوبی را در بخش های گوناگون به دست آورده ایم و باید با تلاش بیشتر، موانع تولید را حذف کنیم.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در تلگرام
https://t.me/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar