تسنیم/ رئیس دانشگاه رازی استان کرمانشاه گفت: با توجه به بحران کم‌آبی موجود در کشور پژوهشگاه سازگاری با کم‌آبی با کمک دانشگاه رازی در استان کرمانشاه تشکیل شود.
ابراهیم اعلمی‌آل‌آقا در جلسه شورای اداری که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به موضوع آب و مشکلات موجود در زمینه کم‌آبی اظهار داشت: پیشنهاد می‌شود پژوهشکده سازگاری با کم‌آبی راه‌اندازی شود و ظرفیت‌های تحقیقاتی در این زمینه در استان وجود دارد.
وی با بیان اینکه با توجه به منابع استان چنانچه تجهیزات به بخش‌های کاربردی مرتبط شود میزان بهره‌وری افزایش می‌یابد عنوان کرد: چنانچه این پژوهشکده به رسمیت شناخته شود و اطلاعات طرح‌های مطالعاتی در اختیار ما قرار داده شود به طور قطع مفید خواهد بود.
اعلمی‌آل‌آقا با اشاره به اینکه استان کرمانشاه با فرهنگ دیرینه‌ افراد شاخص فرهنگی و دانشگاه فعال و پویایی را داشته است گفت: دانشگاه رازی با قدمت بیش از 45 سال فعالیت،430 عضو هیئت علمی، 800 دانشجوی دکترا، 2800 دانشجوی ارشد و در مجموع 12 هزار دانشجو فعال عرصه فرهنگ استان است.
رئیس دانشگاه رازی استان کرمانشاه افزود: براساس شاخص‌های پایگاه استنادی جهان اسلام دانشگاه رازی از نظر آورده‌ها و دستاوردهای علمی در رنکینگ سال 95 رتبه یازدهم را دارد و امید داریم با توجه به اتفاقات رخ داده یک رتبه ارتقا یابد.
اعلمی‌آل‌اقا با اشاره به اینکه دردانشگاه رازی اساتید مطرحی حضور دارند عنوان کرد: 22 هیئت علمی در حوزه آب در این دانشگاه فعالیت می‌کنند و افرادی نیز در حوزه آب فعال هستند که هم تجربه اجرایی و هم علمی دارند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar