تسنیم/ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: متاسفانه استان اردبیل از خدمات دیناسنتر بهره‌مند نبوده و طبق سرمایه‌گذاری‌ها‌ی انجام شده با شرکت همراه اول خدمات دیتاسنتر تا پایان اردیبهشت ماه در استان اردبیل ارائه می‌شود.
محمدجواد آذری جهرمی بعد از ظهر امروز در مراسم جشن روز جوان که در سالن فدک اردبیل برگزار شد اظهار داشت: استان اردبیل در چند سال گذشته رشد مناسبی در حوزه آی.سی.تی داشته و در حال حاضر تمامی شهرهای استان مجهز به اینترنت نسل سوم و چهارم شده و در عین حال نیز در 6 ماه گذشته 370 روستای استان به اینترنت پرسرعت مجهز شدند.
وی افزود: یکی از مشکلات استان عدم بهره‌مندی از خدمات دیتاسنتر است که با سرمایه‌گذاری شرکت همراه اول خدمات دینا سنتر تا پایان اردیبهشت ماه در استان شروع به‌کار می‌کند و با آغاز این طرح بسیاری از مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برطرف می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان امسال مشکل بهره‌مندی 400 روستای استان از اینترنت پرسرعت برطرف شده و 35 دکل ارتباطی در سطح استان احداث می‌شود.
آذری‌جهرمی بیان کرد: تمامی تلاش ما این است که در تاریخ‌های مشخص شده بتوانیم به قول خود عمل کرده و خدمات یاد شده در استان را ایجاد کنیم.
وی تصریح کرد: تمامی این زیرساخت‌ها و فعالیتها برای تحقق تحول دیجیتال است و امروزه شاهد هستیم که اقتصادهای برتر دنیا در حال حرکت به سمت بهره‌وری بوده و مدیریت این بهره‌وری نیز با تحول دیجیتالی همراه خواهد بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر بخواهیم مشکلات کشور برطرف شود باید به سمت تحول دیجیتالی حرکت کنیم که متاسفانه تا به امروز از این بخش غافل بودیم و تمام تلاش ما بر تحقق این موضوع است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar