باشگاه خبرنگاران/ فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کازرون از مصالحه ۹۲ درصدی پرونده‌های ارجاعی به مراکز مشاوره خبر داد.
سرهنگ محمد عبادی نژاد با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی تبعات منفی برای جامعه دارد، اظهار کرد: شناسایی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، امری ضروری است.
وی افزود: وجود مراکز مشاوره همانند یک فیلتر، مانع از بروز آسیب‌ها و تهدیدات اجتماعی است و این امر باعث کاهش بسیاری از هزینه‌های انتظامی و قضائی شده که این همان اصل پیشگیری اجتماعی و محور برنامه‌های نیروی انتظامی است.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در سال ۹۶، از ۳۲۰ فقره پرونده ارجاعی به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌های شهرستان کازرون، ۲۹۵ فقره پرونده به میزان ۹۲ درصد به مصالحه و صلح و سازش انجامیده است، افزود: جلب اعتماد عمومی مردم سرمایه اصلی پلیس جامعه محور است و مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌های این شهرستان، با رسالت کمک و خدمات رسانی به مردم، نقش مهمی در پیشگیری و کاهش وقوع برخی جرائم و همچنین کاهش پرونده‌ها و مراجعات قضائی دارند.
سرهنگ عبادی نژاد با اشاره به اینکه مشاوره و راهنمایی، یک راهبرد نیرومند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است و سهم عمده‌ای در حفظ نظم و امنیت دارد، گفت: پیشگیری از انحرافات، آسیب‌ها، ناهنجاری‌های روانی، خانوادگی و اجتماعی، به تامین و توسعه امنیت و گسترش آن در جامعه کمک بزرگی می‌کند.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar