باشگاه خبرنگاران/ شهردار زنجان در مراسم آغاز به کار جشنواره بین المللی غذای اکو گفت:برگزاری جشنواره بین المللی غذای اکو امکان معرفی فرهنگ ها و غذاها را مهیا کرده است.
معصومی شهردار زنجان در مراسم آغاز به کار جشنواره بین المللی غذای اکو گفت: جهانی شدن به عنوان فرآیند تحول همه ساخت های زندگی بشر به ویژه در حوزه فرهنگی را تحت تاثیر قرار می دهد.
معصومی افزود: باورهای ذهنی و ارزشی که در روابط اجتماعی انسان ها به صورت رفتار و کنش ها قابل ملاحظه است، در فرهنگ هر کشوری دیده می شود.
وی گفت: امروز در دنیا نیاز جوامع به همزیستی فرهنگی برای همدلی بیشتر،انسجام و پایداری فرهنگی ضروری است به ویژه زمانی که خرده فرهنگ ها و فرهنگ های قومی وجود دارد.
شهردار زنجان ادامه داد: تنوع و اصالت فرهنگی متفاوتی بین دولت ها و کشورهای شرکت کننده است که نیاز به همکاری و ایجاد همزیستی فرهنگی ضمن حفظ اصالت فرهنگی دارد.
معصومی بیان داشت: هنجارها، سنت های عامه، آداب، نمادها، ارزش و ساختارها چارچوب های تشکیل دهنده فرهنگ است.
وی افزود: طی سال های اخیر مفهوم توسعه پایدار مورد توجه قرار گرفته است چرا که توجه به این مقوله موجب مدیریت منابع توسعه گردشگری می شود.
شهردار زنجان با بیان اینکه گردشگری در چارچوب الگوهای خاص اتفاق می افتد و جاذبه های تاریخی و فرهنگی در این زمینه باید مورد توجه باشد، گفت: مقاصد گردشگری،جاذبه ها و تنوع های محیطی در این زمینه مهم است.
معصومی زنجان ادامه داد: طی سه سال گذشته زنجان میزبان این جشنواره بوده است و برگزاری این جشنواره امکان معرفی فرهنگ ها و غذاها را مهیا کرده استهمراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar