فارس/ رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان شمالی ضمن اشاره به برنامه کوهنوردی عمومی در شب‌های ماه مبارک رمضان، از همایش مهتاب نوردی هم‌زمان با شب ولادت امام حسن مجتبی (ع) در محل کوه بابا موسی خبر داد.
حسین بهمن‌یار اظهار کرد: طبق روال هرساله و با توجه به علاقه شهروندان به کوهنوردی در شب‌های ماه مبارک رمضان، امسال نیز این صعودها به‌صورت کاملاً خودجوش برگزار می‌شود و هیات کوهنوردی شهرستان بجنورد در راستای سامان‌دهی این برنامه اقداماتی را انجام داده است.
رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان شمالی در ادامه افزود: قبل از افطار حدود ساعت 7 تا ساعت 11 و نیم شب هیات کوهنوردی ساپورت امنیتی و حمایتی از شهروندان کوه‌پیما را خواهد داشت.
وی ادامه داد: شهرداری همکاری خوبی با هیات داشته و کارهایی از قبیل راه‌اندازی دو سرویس بهداشتی دیگر در محل، مرمت پناهگاه بابا موسی و نورپردازی در طول مسیر و محل پناهگاه را انجام داده است.
بهمن یار همچنین بیان کرد: برنامه‌ریزی در خصوص صعود در شب‌های ماه مبارک از ماه‌های قبل باهمت هیات شهرستان بجنورد آغازشده و نیروهای امدادی هلال‌احمر برای خدمات امدادی و نیروهای انتظامی برای برقراری امنیت هر شب در منطقه حضور دارند.
رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان شمالی افزود: مردم به‌صورت خودجوش و در قالب باشگاه‌های کوهنوردی یا خانوادگی حضور به هم می‌رسانند و در این چند شب استقبال نسبت به سال گذشته بسیار بیشتر بوده است و در بالای کوه نیز چای به‌صورت رایگان توزیع می‌شود و مواد خوراکی دیگر نیز موجود است که مردم می‌توانند تهیه کنند.
وی در خصوص سرویس ایاب و ذهاب بیان داشت: با توجه به عدم استقبال از سرویس‌های رفت‌وآمد در سال‌های گذشته، امسال سرویس ایاب و ذهاب تدارک دیده نشده و علاقه‌مندان بایستی با ماشین شخصی تا پای کوه بیایند و در محل پارکینگ گورستان جاوید پارک کنند و به کوه‌پیمایی بپردازند و تاکنون بابت این موضوع اعتراضی هم نبوده است.
بهمن یار همچنین از برگزاری همایش مهتاب نوردی خبر داد و تصریح کرد: در پانزدهمین شب ماه رمضان که مصادف با ولادت امام حسن مجتبی (ع) است برنامه کوه‌پیمایی عمومی خواهیم داشت و برنامه از ساعت 8 و نیم شب آغاز و بعد از صعود قله، در محل بالای کوه با برگزاری جشن و اهدا جوایز خاتمه می‌یابد.
رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی خراسان شمالی با اشاره به همایش استعدادیابی بیان کرد: همایش آموزشی به‌منظور استعدادیابی نیز در تاریخ 20 رمضان یا همان 16 خرداد در محل کوه در چند مسیر از قبیل زیر طنابه و دیواره طنابه خواهیم داشت و مربیان نیز در طول مسیر مستقر خواهند بود و هدف از آن نیز شناسایی کوهنوردان مستعد، در هر رده سنی است.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar