دانا/ رئیس مرکز بهداشت استان مرکزی از مسمومیت ۱۴ نفر در این استان به خاطر مصرف قارچ سمی خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۲ نفر به صورت سرپایی مداوا و دو نفر بستری شدند که روز گذشته یکی از آن‌ها فوت کرد.
جواد نظری، رئیس مرکز بهداشت استان مرکزی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری دیار آفتاب؛ گفت: بر اساس آخرین آمار ۱۴ نفر بر اساس مصرف قارچ سمی در استان مرکزی دچار مسمومیت شده اند.
نظری با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۲ نفر به صورت سرپایی درمان و دو نفر نیز بستری شده اند، اظهار کرد: روز گذشته متأسفانه یک نفر از افرادی که در استان دچار مسمومیت شده بود فوت‌ شد.
وی ادامه داد: به همه مردم توصیه می‌کنیم که از مصرف قارچ که سلامت آن‌ها از نظر مراکز بهداشتی محرز نشده خودداری کنند.
نظری ضمن هشدار نسبت به مصرف قارچ‌های کوهی، اعلام کرد که تشخیص مسموم نبودن برخی قارچ‌ها فقط از طریق نمونه‌گیری در آزمایشگاه امکان‌پذیر است؛ تشخیص سمی بودن قارچ‌ها از طریق رنگ، شکل، طعم یا از طریق سایر روش‌های سنتی امکان‌پذیر نیست.
رئیس مرکز بهداشت استان مرکزی خاطرنشان کرد: در صورت مشکوک بودن افراد به مسمومیت با قارچ و مشاهده علائمی از جمله تهوع، استفراغ، اسهال، شکم‌درد و تعریق باید هرچه سریع‌تر بیمار را به بیمارستان منتقل شوند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar