ایسنا/ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به ضرورت اولویت‌بندی طرح‌های استان از نظر قرار گرفتن در صف اجرا و تخصیص بودجه، گفت: به منظور توسعه و اشتغال پایدار روستایی 21 طرح ترسیب در 21 بخش استان یزد اجرا شده است.
«محسن صادقیان» در نشست بخشداران استان که در شهرستان اشکذر برگزار شد، ضمن تأکید بر ورود و نظارت بخشداران به طرح‌های عمرانی و استفاده بهینه از اعتبارات استانی، خواستار اولویت‌بندی طرح‌ها از نظر قرار گرفتن در صف اجرا و تخصیص بودجه شد.
وی با اشاره به اهمیت طرح ترسیب در خصوص توسعه و اشتغال پایدار روستایی و بهبود شاخص‌های توسعه انسانی، از اجرای 21 طرح ترسیب در 21 بخش استان خبر داد و افزود: در این زمینه می‌توان از همکاری دستگاه‌های اجرایی و تجارب اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان استفاده و با تعیین اولویت‌های هر بخش براساس ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در آن بخش و برنامه‌ریزی تدوین شده، اهداف پیش‌بینی شده در سال‌های آتی محقق شود .
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد در ادامه با بیان این‌که اولویت ردیف‌های اعتباری تبصره 18 قانون بودجه و ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای، بحث اشتغال است، گفت: بخشداران اقدامات لازم نسبت به برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری مناسب برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و پایدار در مناطق روستایی و شناسایی استعدادها و قابلیت‌های مناطق را انجام دهند .
صادقیان با اشاره به نحوه توزیع اعتبارات ارزش افزوده و واریز مستقیم اعتبارات به حساب دهیاری‌ها حتی روستاهای فاقد دهیاری، تصریح کرد: نظارت جدی دستگاه‌های نظارتی بر نحوه هزینه‌ کرد اعتبارات یکی از ویژگی این مهم است‌، از این رور هزینه کرد اعتبارات باید به صورت هدفمند و با مدیریتی منسجم انجام شود.
وی در پایان از تشکیل 11 جلسه کمیته سازگاری با کم آبی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات کم آبی استان در کنار مدیریت مصرف آب در حوزه‌های کشاورزی و صنعتی، با مدیریت مصرف آب شرب استان نیز می‌توان در برداشت حجم قابل توجهی از آب سفره‌های زیرزمینی صرفه‌ ‎ جویی نمود که این کار با ارائه بسته‌های تشویقی در ماه آینده در دستورکار قرار دارد .همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar