ایرنا/ رئیس جمعیت هلال‌احمر از کمک 67 میلیارد تومانی مردم کشور به زلزله زدگان کرمانشاه خبر داد و گفت: تمام این مبلغ در اختیار زلزله زدگان قرار گرفت.
علی اصغر پیوندی روز سه شنبه از واریز کمک 65 میلیارد تومانی مردم کشور برای مناطق زلزله زده به حساب های رسمی جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: در این مدت بیش از 1.5 میلیارد تومان سود بانکی به این کمک های مالی تعلق گرفت.
وی جمع کمک دلاری و یورویی ایرانی های خارج از کشور به زلزله زدگان کرمانشاه را حدود 800 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: نخستین برنامه هلال احمر کمک 5میلیون تومانی به خانواده هایی بود که فردی را در زلزله از از دست دادند یا تا 10 روز پس از زلزله نوزادی در خانواده آنها به دنیا آمده بود.
وی از اعطای 300 هزار تومان به 30 هزار خانواری که به نوعی در زلزله منزلشان دچار تخریب شد از از محل بقیه کمک های جمع آوری شده مردمی خبر داد و افزود: در نیمه اردیبهشت امسال نیز پس از بررسی ها انجام شد مبلغ دو میلیون تومان برای خرید وسایل منزل در اختیار سرپرستان خانوار قرار گرفت.
پیوندی با اعلام اینکه تمام مجموع کمک های مردمی 67 میلیارد تومان به علاوه یک میلیارد از کمک های خود جمعیت هلال احمر در اختیار نیازمندان قرار گرفته است و این آمار شفافی است که در اختیار مردم و دیگر ارگان های نظارتی قرار دادیم.
رئیس جمعیت هلال احمر دلیل ارائه گزارش هزینه کرد کمک های مردمی را شفافیت برای روشن شدن عملکرد هلال احمر و کمک به افزایش اعتبار هلال احمر اعلام کرد و اضافه کرد: می خواهیم به مردم نشان دهیم ارگان مطمئنی برای جمع آوری کمک های مردمی هستیم و مردم هلال احمر را یار صادق خودشان بدانند.
پیوندی درباره مجموع کمک های هلال احمر در زلزله کرمانشاه گفت: تا امروز هلال احمر مبلغ 250 میلیارد تومان از منابع دولتی برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه هزینه شده است که شامل اقلام امدادی، چادر، درمان و اسکان اضطراری و فعالیت تیم های حمایت های روانی و لجستیک است.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar