خبرگزاری صدا و سیما/ 15هزار و 402 داوطلب یزدی در بزرگترین آزمون کشوربا یکدیگر رقابت می کنند.
نماینده تام‌الاختیار سازمان‌ سنجش در برگزاری آزمون‌های سراسری در یزد، گفت: 15 هزارو 402 داوطلب کنکور سراسری روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه برای ورود به دانشگاه در شهر یزد و 9 شهر ابرکوه، اردکان، اشکذر، بافق، تفت، خاتم، مهریز، و میبد با هم به رقابت می پردازند.
دکتر سیدمحسن میرحسینی گفت: امسال 15 هزار و 402 نفر در استان یزد برای شرکت در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها داوطلب شده‌اند که از این تعداد 9هزارو 123 نفر داوطلب زن و 6 هزار و 279 نفر داوطلب مرد هستند.
وی اظهار کرد: در آزمون سراسری امسال درصد شرکت داوطلبان زن در استان یزد 59 درصد و داوطلبان مرد 41 درصد است و در آمار کل کشور از تعداد یک میلیون و 11 هزار و 384 نفر ثبت‌نام کننده، تعداد 599 هزار و 121 نفر معادل 59.24 درصد زن و تعداد 412 هزار و 263 نفر معادل 40.76 درصد مرد هستند.
وی تصریح کرد: در کنکور امسال نیز گروه آموزشی علوم تجربی همانند سال گذشته، با 63 درصد بیشترین تعداد داوطلب را نسبت به رشته‌های دیگر آزمون دارد.
وی با اشاره به اینکه داوطلبان رشته های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه ۷ تیرماه و داوطلبان رشته هنر عصر همان روز به رقابت می پردازند، اظهار داشت: تعداد داوطلبان رشته علوم ریاضی و فنی در استان یزد 1955 نفر است که از آن تعداد 1320 نفر مرد و 635 نفر زن ، رشته علوم انسانی 1099 نفر مرد و 2097 نفر زن و رشته هنر 435 نفر مرد و 999 نفر زن است.
دکتر میرحسینی افزود: تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی در استان یزد شش هزار و 632 نفر است که از این تعداد 3982 نفر زن و 2650 نفر مرد است که صبح روز جمعه ۸ تیرماه به رقابت می‌پردازند و تعداد داوطلبان رشته زبان‌های خارجی که عصر روز جمعه به رقابت خواهند پرداخت، 1410 نفر زن و 775 نفر مرد است.
وی در ادامه یادآور شد: از مجموع شرکت‌کنندگان آزمون سراسری نه هزار و 48 نفر (بیش از 65درصد) در دانشگاه یزد و 1000 نفر از داوطلبان مرد گروه آزمایشی تجربی در حوزه دانشکده فنی شهید صدوقی آزمون می‌دهند و مابقی داوطلبان در حوزه‌های امتحانی سایر شهرستان‌های استان حضور خواهند یافت.
دکتر میرحسینی در خصوص زمان و مکان برگزاری این آزمون در دانشگاه یزد گفت: حوزه امتحانی گروه‌ آموزشی علوم ریاضی و فنی، در ساختمان توحید (داوطلبان زن) و پردیس علوم (داوطلبان مرد)، گروه آموزشی علوم انسانی در سالن‌های غدیر (داوطلبان زن) و فجر (داوطلبان مرد) و گروه آموزشی هنر در سالن غدیر (داوطلبان زن) و سالن فجر (داوطلبان مرد) است.
وی افزود: حوزه امتحانی گروه آموزشی علوم تجربی در سالن‌های غدیر، فجر و ساختمان توحید (داوطلبان زن) و پردیس علوم (داوطلبان مرد) و گروه آموزشی زبان‌های خارجی در سالن‌های غدیر (داوطلبان زن) و فجر دانشگاه یزد (داوطلبان مرد) است.
وی تصریح کرد: از روز دوشنبه ۴ تیرماه کارت ورود به جلسه، از طریق سایت سازمان سنجش نسبت قابل دریافت است و داوطلبان تا ساعت ۲۴روز چهارشنبه ۶ تیرماه می‌توانند نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند.
وی یادآور شد: باجه رفع نقص از روز سه‌شنبه ۵ تیرماه در محل ساختمان روبه‌روی سالن فجر دانشگاه یزد دایر است و افرادی که کارت‌های ورود به جلسه آنها دچار مشکل شده است، می‌توانند در روز یادشده از ساعت 8:30 تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ به این مکان مراجعه کنند و یا با شماره ۳۸۲۱۶۰۶۶ تماس حاصل کنند.
وی با اشاره به اینکه شروع فرایند در نوبت صبح از ساعت ۷:۳۰ و در نوبت عصر از ساعت 15 آغاز می‌شود تاکید کرد: داوطلبان یک‌ساعت قبل از شروع آزمون در حوزه امتحانی خود حضور داشته باشند.
دکتر میرحسینی اظهار کرد: به همراه داشتن کارت ورود به جلسه و کارت شناسایی معتبر عکس‌دار برای کلیه داوطلبان الزامی و همراه داشتن تلفن همراه و ماشین‌ حساب در داخل جلسه ممنوع است.
وی تاکید کرد: به منظور رفاه شرکت کنندگان، داوطلبانی که حوزه امتحانی آنها سالن‌های غدیر و فجر است از ورودی دانش واقع در بلوار دانشگاه و داوطلبانی که حوزه امتحانی آنها ساختمان‌های توحید و پردیس علوم است از ورودی بصیرت واقع در بلوار شهیدان اشرف به دانشگاه وارد شوند.
به گفته وی سرویس ایاب و ذهاب از درب‌های ورودی ذکر شده برای رساندن داوطلبان به حوزه‌های فرعی آماده خدمت رسانی هستند.
وی از خانواده های داوطلبان خواست برای حفظ آرامش شرکت‌کنندگان از تردد بی‌مورد در محوطه دانشگاه خودداری کنند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در آی گپ
https://igap.net/akharinkhabar
آخرین خبر در ویسپی
http://wispi.me/channel/akharinkhabar
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar