باشگاه خبرنگاران/ برترین‌های کنکور سال قبل توصیه‌هایی برای داوطلبان فعلی شرکت کننده در آزمون سراسری دارند که در این گزارش مشروح آن آمده است.
توصیه‌های برترین‌های کنکور ۹۶ به شرکت کنندگان آزمون سراسری ۹۷
بزرگترین ماراتن علمی کشور تا چند ساعت دیگر آغاز می‌شود و داوطلبانی که یکسال بیشترین تمرکز خود را برای رسیدن به این رقابت آماده کرده بودند حالا دل تو دلشان نیست تا وارد میدان رقابت شوند و از داشته هایشان دفاع کنند تا رویایی که برای تحصیلات آکادمیک در سر می پروراندند، تحقق یابد.
صبر کردن و تلاش یکساله و گاه چند ساله برای وارد شدن به میدانی که اولین سد محکم هر نوجوان بعد از مدرسه محسوب می شود بی شک با هیجان همراه است؛ هیجانی که تا اندازه ای محرک و بیش از آن مخرب است.
گفتنی ها برای دریافت نتیجه مطلوب در کنکور بسیار بوده اما حساسیت این آزمون به حدی است که حتی تاثیر کوچکترین عادت و رفتار داوطلب از قبیل وسواس، خیال پردازی وغیره بر نتیجه اثرگذار است.
توصیه های برترین های ۹۶ را در کنار توصیه های پزشکان و مشاوران جویا شدیم که داوطلبان در این گام های نهایی تا شروع ماراتن از خوب و بد رفتارها و عادات برترین ها مطلع شوند و اصولی صحیح را در این یکی دو روز در پیش داشته باشند.
رتبه اول کنکور زبان در سال ۹۶
عرشیا زاهدی پور با نفر اول کنکور زبان سال 96 و رتبه 13 منطقه 1 که اکنون دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران است به داوطلبان توصیه کرد که زمان زیادی تا آزمون سراسری باقی نمانده و به داوطلبان توصیه می‌کنم در این روزهای پایانی جمع‌بندی و تو‌رق سریع کتاب‌های درسی را داشته باشند و یکی دیگر از نکات مهم خواب کافی در این ایام است؛ چرا که ممکن است داوطلبان شب کنکور نتوانند به خوبی استراحت کنند بنابراین در روزهای باقی مانده باید استراحت کافی داشته باشند تا در جلسه امتحان به مشکل بر نخوردند همچنین آرامش خود را در این روزها حفظ کنند چرا که این زمان فرصتی برای یادگیری باقی نمانده و فقط باید داشته‌‌های خود را تثبیت کنند
نفر اول ریاضی کنکور سراسری ۹۶
صابر دین پژوه نفر اول کنکور ریاضی سال گذشته که حالا در دانشگاه صنعتی شریف مهندسی کامپیوتر می خواند خطاب به داوطلبان گفت: درست است که امروزه مدرک گرایی در جامعه رواج دارد ولی اگر کسی در کنکور موفق نشد دنیا به پایان نرسیده و باید تلاش خود را در زمینه دیگری بکار ببندد و شاید صلاح و آینده درخشان اش در حوزه دیگری بوده که خودش از آن خبر ندارد و به نظر من باید انسان تلاشش را بکند و بقیه را به خدا واگذار کند.
نفر دوم کنکور انسانی سال ۹۶
رتبه دوم رشته علوم انسانی سال 96، یلدا حجتی که اکنون دانشجوی حقوق دانشگاه تهران است به داوطلبان امسال توصیه می کند تا با توجه به اینکه به روز آزمون نزدیک می شویم طی 2،3 روز آخر بهتراست ذهن خودشان را از هرگونه تشویش و درس خواندن دور کنند و فقط نهایتا دوره اجمالی بر دروس انجام دهند و بدانند که با تشویش و اضطراب مشکلی حل نمی شود و به نتیجه نمی رسد.
اگر کسی هدف داشته باشد قطعا به هدفش می رسد و اینکه فرد تغییر رشته ای نمی تواند به نتیجه مناسبی برسد، درست نیست چرا که هر کسی به اندازه تلاش خودش نتیجه می بیند.
توصیه‌های برترین‌های کنکور ۹۶ به شرکت کنندگان آزمون سراسری ۹۷
رتبه دوم کنکور ریاضی سال ۹۶
محمد کا‌ظم فقیه خراسانی رتبه دوم کنکور رشته ریاضی ۹۶و دانشجوی فعلی مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف در توصیه به داوطلبان آزمون سراسری امسال بیان کرد: برخی از داوطلبان این روز‌ها دچار وسواس فکری می‌شوند و در این ایام حفظ آرامش بیشتر از عوامل دیگری باید مورد توجه قرار گیرد و به وسواس فکری مبنی بر فراموشی مطالب درسی توجه نکنند.
داوطلبان در این روز‌ها فشار و هیجان بسیاری را تحمل می کنند که باید با خودباوری و خودشناسی نسبت به زحمتشان در جلسه آزمون حاضر شوند.
امیر حسین قویدل رتبه دوم کنکور تجربی و رتبه سوم زبان‌های خارجی کنکور سال 96 و دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران خطاب به داوطلبان گفت:در این دوره بیشتر از مرور مطالب درسی حفظ شرایط روحی و روانی داوطلبان اهمیت دارد و داوطلب باید این موضوع را بیشتر از سایر موارد در دستور کار خود بگذارد.
داوطلبان برای مرور مطالب درسی اکنون مرور خلاصه‌ها و نکات حفظی را در برنامه خود بگنجانند و سعی کنند با اعتماد به نفس و تکیه بر دانشی که طی این مدت کسب کرده‌اند در جلسه کنکور حاضر شوند.
جدا ازعادت های تحصیلی چگونگی خوابیدن، بیدار شدن و مدیریت زمان چالش هایی است که هرسال تکرار می شود و ترفندهایی برای بهتر عمل کردن در این موارد مطرح می شود که داوطلب با توجه شرایط وتشخیص خود می تواند آن را پذیرفته یا رد کند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar