تسنیم/ سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از مرمت این بنای تاریخی مهم و ارزشمند در اردبیل خبر داد و گفت: مرمت و نوسازی قسمت‌های مختلف این بنا در اولویت اساسی است.
نادر فلاحی صبح امروز در نشست مشترک با تجار و کسبه بازار تاریخی اردبیل اظهار داشت: از مهمترین هدفگذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که در حوزه میراث فرهنگی انجام شده تلاش برای ایجاد رونق هر چه بیشتر در بازار تاریخی اردبیل بوده که در راستای تحقق آن اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
وی از مرمت این بنای تاریخی مهم و ارزشمند در اردبیل خبر داد و افزود: مرمت و نوسازی قسمت‌های مختلف این بنا در اولویت اساسی بوده و در همین راستا نیز اقداماتی آغاز شده و مرمت در بخش‌هایی از آن بنای تاریخی در حال اجرا است.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با تاکید بر مشارکت و همکاری هر چه بیشتر کسبه و بازاریان این مکان تاریخی برای مرمت بازار اردبیل بیان کرد: مرمت این بنا در کوتاه‌مدت نیازمند مشارکت بازاریان بوده و امیدواریم در این حوزه بتوانیم برنامه‌ها را به نحوی موثر پیش ببریم که براساس هدفگذاری‌ها تلاش می‌شود تا سرای وکیل این بازار تاریخی تا روز اردبیل مرمت شده و به بهره‌برداری برسد.
فلاحی بازار تاریخی را نماد اقتصاد و فرهنگ مردم استان اردبیل دانست و تصریح کرد: این بنای تاریخی نقش و اهمیت برجسته و مهمی در اقتصاد و فرهنگ شهر اردبیل داشته و توانسته است در زمینه جذب گردشگران نیز به خوبی نقش خود را ایفا کند.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت روز اردبیل و تدارک برنامه‌های مختلف در چهارم مردادماه با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: با توجه به نقش اجتماعی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گردشگری این بازار انتظار می‌رود در گرامیداشت روز اردبیل برنامه‌های فرهنگ توسط متولیان در این بنای تاریخی اجرا شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar