ایرنا/ کارشناس پیش بینی هواشناسی استان زنجان گفت: طبق پیش بینی ها دمای هوای این استان تا پایان هفته بین چهار تا پنج درجه کاهش می یابد و تا حدود زیادی از شدت گرمای حاکم کاسته خواهد شد.
حسین سلطانی اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته دمای هوا در شهرستان طارم بین 44 تا 45 درجه ثبت شد که این میزان در ماهنشان 41 درجه و در شهرهای زنجان، ابهر و خرمدره بصورت مشترک به 39 درجه رسید.
وی اظهار کرد: دمای کنونی شهر زنجان 27 درجه است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت 9 درجه افزایش نشان می دهد.
سلطانی تاکید کرد: با توجه به روزهای گرم تابستان به هم استانی ها توصیه می شود در مصرف برق و آب صرفه جویی کرده و علاوه بر آن از روشن کردن آتش در فضای باز خودداری کنند.
وی بیان کرد: بررسی ها نشان می دهد تا پایان تیر امسال هوای خنک تری در استان حاکم و از شدت گرمای فزاینده کاسته خواهد شد.
این کارشناس ادامه داد: وضعیت جوی امروز/دوشنبه/ این استان صاف و پایدار خواهد بود که از بعدار ظهر همین روز وزش باد با سرعت 40 تا 50 کیلومتر اغلب مناطق استان را فرا می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: طی 24 ساعت گذشته فرودگاه زنجان با 16 درجه بالای صفر خنک ترین ایستگاه هواشناسی استان بود و دمای کمینه و بیشینه شهر زنجان نیز بین 24 و 39 درجه بالای صفر بوده است.
به گفته سلطانی ، دمای بیشینه شهر زنجان امروز/دوشنبه/ به 38 درجه بالای صفر خواهد رسید.
هم اکنون این اداره کل 60 ایستگاه هواشناسی در استان دارد که از این تعداد 30 ایستگاه بصورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می کند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar