ایسنا/ رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل از راه‌اندازی آکادمی فوتبال استان اردبیل در حمایت از استعدادهای فوتبالی در رده‌های سنی مختلف در این استان خبر داد.
صمد نوتاش در جمع خبرنگاران و ورزشی‌نویسان اردبیل اظهار کرد: ما در یک چشم‌انداز تعالی‌بخش در کنار حمایت از مدارس فوتبال تلاش می‌کنیم تا با راه‌اندازی آکادمی فوتبال استان اردبیل که مجهز به فعالیت‌های ورزشی، ارتقای توان روحی و روانی، آمادگی جسمانی و سنجش توانمندی بازیکنان است رصد امور را در این حوزه به دقت انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: قرار است در این آکادمی نوجوانان و جوانان مدارس فوتبال که به دلایل مختلف کنار گذاشته می‌شوند مورد حمایت قرار گرفته و تحت حمایت و تعلیم آموزش کارشناسان قرار گیرند تا با حضور یکی دو روزه در این آکادمی این نوجوانان بتوانند استعداد خود را به نوعی به نمایش بگذارند.
رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل تصریح کرد: به دلایل مختلف و بعد از حضور استعدادهای فوتبالی این استان در اردوهی تیم ملی برخی ریزش‌ها را به شکل طبیعی در این فرآیند شاهد هستیم که در آکادمی سعی خواهیم کرد با جذب این افراد به تیم‌های پایه آنها را به نوعی مورد حمایت قرار دهیم که البته این کار با هماهنگی مدارس فوتبال انجام می‌شود.
نوتاش با بیان اینکه قرار است در تمام مدارس فوتبال انجمن اولیا و مربیان تشکیل شده و نهادهای نظارتی نیز به دقت فعالیت این مدارس را رصد کنند، گفت: امیدواریم با استانداردسازی مدارس فوتبال و باشگاه‌های استان در همه سطوح بتوانیم شرایط مناسب‌تری را در این رشته ورزشی تجربه کنیم.
آغاز لیگ استانی فوتبال از اواخر تیرماه
رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل در مورد آغاز لیگ فوتبال استان بیان کرد: در 10 رده سنی مسابقات لیگ استانی از اواخر تیرماه آغاز می‌شود و امسال با قوت و قدرت بیشتر سعی بر استانداردسازی تیم‌ها و باشگاه‌های حاضر در لیگ استانی را داریم.
نوتاش افزود: ما باشگاه‌ها را ملزم به ثبت فعالیت خودشان کردیم تا این باشگاه‌ها در قالب شرکت‌های ورزشی تجاری و تیم‌های باشگاهی بتوانند به صورت رسمی فعالیت کنند که در کنار باشگاه‌ها 40 مدرسه فوتبال فعال در استان را نیز استانداردسازی خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: در این استانداردسازی فعالیت مداررس فوتبال از شکل فصلی به دایمی تغییر وضعیت داده و تلاش می‌کنند تا با جذب و نگهداشت فوتبالیست‌های خود در طول سال فعالیت کنند.
رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل در مورد ورودیه تیم‌ها برای حضور در لیگ برتر استانی بیان کرد: ما پائین‌ترین ورودیه را در کشور از تیم‌ها اخذ می‌کنیم و همه این مبالغ که به نسبت استان‌های همجوار بسیار کمتر است صرف هزینه رفت و آمد داوران، ناظران و سایر امکانات و تجهیزات زمان برگزاری این مسابقه می‌شود.
برگزاری کلاس آموزشی برای دروازه‌بانان اردبیل
نوتاش در ادامه با تجلیل از اسطوره فوتبال جهان علی دایی که همواره به عنوان سفیر صلح و ورزش مورد احترام فیفا و کنفدراسیون آسیاست، گفت: حضور علی دایی در این استان نعمت بزرگی است که باید از همه جهات و در ارتقای سطح مربیان استان از این شرایط بهره بگیریم.
وی ادامه داد: قرار است با حضور غلامپور دروازه‌بان سابق تیم ملی و مربی دروازه‌بان های سایپا روز چهارشنبه دوره آموزشی برای دروازه‌بانان تیم‌های اردبیلی برگزار شود تا در کنار آموزش مسایل فنی و تاکتیکی جدید فرصتی فراهم آید تا دروازه‌بانان تیم‌های فوتبال این استان نیز دیده شوند.
رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل در ادامه به وضعیت تیم شهرداری و مدیریت این تیم به دست هیئت فوتبال استان اشاره کرد و افزود: تیمی که در آستانه انحلال قرار داشت در فصل گذشته مورد حمایت قرار گرفت اما این تیم شانس حضور در لیگ دسته دو را پیدا نکرد و ما حاضر هستیم تیم شهرداری را رایگان به یک باشگاه و سرمایه‌گذار واگذار کنیم تا مدیریت این تیم را انجام دهند.
نوتاش از مکاتبات برای دریافت مجوز تیم لیگ دسته دو برای اردبیل خبر داد و اظهار کرد: اگر اطمینان پیدا کنیم که باشگاه یا فردی توان مدیریت این تیم لیگ دسته دو را دارد ما با هماهنگی فدراسیون به راحتی می‌توانیم امتیاز تیم دسته دو را برای اردبیل خریداری کنیم.
وی بیان کرد: ما در هیئت فوتبال استان با هیچ فردی مشکلی از بابت نقد و انتقاد نداریم و در این هیئت به روی همه به ویژه منتقدان باز است تا خواسته‌ها و مطالبات خود را در مسیر توسعه فوتبال این استان اعلام کنند.
رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل با تبریک روز خبرنگاران ورزشی‌نویس که در حوزه نقد و انتقاد این حوزه شبانه‌روزی تلاش می‌کنند، خاطرنشان کرد: ما یقین داریم که اصحاب رسانه با قلم نافذ خود راهنما و هادی ما در مسیر توسعه فوتبال هستند و در حقیقت تلاشگران عرصه رسانه با انتقاد خود در حقیقت راه را برای ما نشان می‌دهند و فضایی فراهم می‌آورند تا اصلاح امور انجام شده و کار به شکل صحیح و درست ادامه پیدا کند.
نوتاش از منتقدان به عنوان ابزار قدرتمند اصلاح امور و نیروی سازنده در برطرف کردن مشکلات و نارسائی‌ها توصیف کرد و افزود: به دور از برخی افراد مغرض و عنود که فقط درصدد طرح معایب هستند بسیاری از ورزشی‌نویسان و خبرنگاران این استان با تعهد و تخصص خود سعی می‌کنند مسیر درست را برای همه ما نشان دهند.
وی به رفع اختلافات بین هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: به یقین پیشرفت و توسعه در بستر اختلاف تحقق پیدا نمی‌کند و ما به عنوان یک نهادغیردولتی و مردمی زیرنظر فدراسیون و براساس طراحی‌ها و رویکردهای ورزش و جوانان که تمام زیرساخت‌های دولتی در اختیار آنهاست سعی می‌کنیم بهترین تعامل و همراهی را با ورزش و جوانان داشته باشیم.
رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل تصریح کرد: هر دو طرف با احترام و تکریم به دایره اختیارات خود تلاش می‌کنند تا فوتبال این استان در مسیر رشد و جهش قرار گیرد که قطعا به تقویت این تعامل و ارتباط مثبت رسانه‌ها می‌توانند کمک کنند.
نوتاش به واگذاری دو استادیوم تختی و علی دایی به هیئت فوتبال استان اردبیل اشاره و خاطرنشان کرد: با این واگذاری‌ها ما به راحتی و با خیال آسوده می‌توانیم مسابقات لیگ و فستیوال مدارس فوتبال را برگزار کرده و به دور از هرگونه دغدغه و نگرانی بتوانیم توسعه فوتبال را رقم بزنیم.
تجلیل تاج از ورزشی‌نویسان اردبیل
در این نشست به ابتکار رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل تماس تلفنی در حین برگزاری نشست خبری با رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد که رئیس فدراسیون فوتبال با تبریک روز خبرنگاران ورزشی و ورزشی‌نویسان از مطبوعات و رسانه‌ها به عنوان یار صادق فدراسیون فوتبال یاد کرد و گفت: ما اگر امروز در فوتبال کشورمان اتفاقات مثبت و امیدبخشی را شاهد هستیم بخش عظیمی از آن را مرهون تلاش و راهنمایی اصحاب خبر و رسانه هستیم.
مهدی تاج با تبریک موفقیت‌های اخیر تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ابراز امیدواری کرد؛ با حمایت و پشتیبانی اصحاب رسانه تیم فوتبال ایران بتوان در آسیا قهرمانی را که سزاوار آن است به دست آورده و همه ما را دلگرم به آینده امیدبخش کند.
در این تماس تلفنی تاج به خبرنگاران و ورزشی‌نویسان اردبیل قول داد تا برای آنها پیراهن تیم ملی را از تهران ارسال کند.
در پایان این نشست با اهدای لوح سپاس و هدایایی از خبرنگاران و ورزشی‌نویسان اردبیلی تجلیل شد.
همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar