ایسنا/ نماینده مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا وکارشناسان رسمی دادگستری کل کشور گفت: آذربایجان غربی جز استان های موفق در رسیدگی دقیق به پرونده های حقوقی است.
باهو در همایش باز شناخت و تبیین عملکرد یک دهه اخیر مشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه آذربایجان غربی که در تالار ارومیه برگزار شد افزود: آذربایجان غربی یکی ازاستان های کم اشتباه، کم خلاف ودقیق در رسیدگی به پرونده های حقوقی است.
باهو با اشاره به اینکه به دلیل نیاز جامعه، تعداد زیاد پرونده های حقوقی و طبق قانون توسعه اقتصادی واجتماعی ایران قوه قضاییه تعداد ۲۰هزار نفر وکیل و ۱۱هزار کارشناس رسمی درکل کشور استخدام کرده است افزود: سهمیه آذربایجان غربی از این تعداد استخدامی درمجموع هزار و۷۰۰ وکیل وکارشناس رسمی دادگستری است.
وی بااشاره به اینکه در استخدامی سال گذشته بیش از ۲هزارو ۷۸۴ وکیل و هزارو ۹۰۰نفر کارشناس رسمی جذب دادگستری های کل کشور شده اند تصریح کرد: این آمار نشان دهنده این است که افرادی می توانند وارد مرکز بشوند که دارای بنیه و توان علمی بالا باشند و شناخت کامل به امور حقوقی واجرایی داشته باشند.
نماینده مرکز امور مشاوران حقوقی ، وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری کل کشور بااشاره به اینکه در ۳۰استان کشور مرکز وکلا و کارشناسان تاسیس شده است اظهار کرد: برگزاری کلاس ها ودوره های آموزشی، تدوین جزوات آموزشی ونظارت برعملکرد استان ها از جمله وظایف مرکز کل امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان دادگستری است.
وی ادامه داد: کارشناسی و وکالت یک خدمت اجتماعی وعمومی بوده و امانتی است که خداوند بردوش وکلا وکارشناسان گذاشته تا درجهت اجرای عدالت گام بردارند.
باهو درخصوص ویژگی های شاخص یک وکیل تصریح کرد: جلب اعتماد مردم، تلاشگربودن دررسیدگی به پرونده ها، اخلاق حسنه داشتن، حقوق دان بودن و قلم و بیان شیواداشتن از ویژگی های شاخص یک وکیل است.
وی ادامه داد: مسندی که یک وکیل و کارشناس برآن نشسته نباید موجب اخلال در دادرسی و تضعیف حق الناس شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar