باشگاه خبرنگاران/مدیر مهندسی و ترافیک شهرداری زنجان از ایجاد سه خط ویژه در این شهر خبر داد.
شاددل مدیر مهندسی و ترافیک شهرداری زنجان گفت: طرح بازتعریف خطوط اتوبوسرانی همزمان با اجرای پیاده ‌راه در حال انجام است که البته هدف از اجرای هر دوی این طرح‌ها کاهش ترافیک در هسته مرکزی شهر است.
وی با اشاره به اینکه بر اساس طرح‌های مربوط الگوی تردد مردم تغییر خواهد کرد؛ افزود : بر این اساس مسیرهای جدیدی تعریف خواهد شد که مردم طبق آن درسطح شهر تردد داشته باشند.
مدیر مهندسی و ترافیک شهرداری زنجان با اشاره به اینکه طبق طرح بازتعریف جدید خطوط اتوبوسرانی اولویت ورود به هسته مرکزی شهر با وسایل حمل و نقل عمومی است؛ گفت: البته تردد این وسایل نقلیه نیز از طریق «خطوط ویژه» صورت خواهد گرفت.
شاد دل با بیان اینکه «خطوط ویژه» از سه پایانه در نظر گرفته شده یعنی؛ سه راه امجدیه، میدان آزادی و میدان ارتش به سمت هسته مرکزی شهر خواهد رفت؛ گفت: البته با توجه به اینکه پایانه‌ها به سه قسمت تقسیم شده؛ میزان تردد اتوبوس‌ها در هسته مرکزی شهر کاهش خواهد یافت.
وی با اشاره به این که با حذف پایانه از محدوده مرکزی شهر و ایجاد خطوط تغذیه کننده در واقع به دنبال کوتاه کردن مسیر و مدت زمان سفر مردم برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان هستیم؛ گفت: از طرفی پیش از این به علت همپوشانی خطوط فعالیت در حوزه حمل و نقل عمومی به صرفه نبود که در تلاش برای حل این مشکل نیز هستیم.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه طرح مربوط به بازتعریف خطوط توسط مشاور در دست طراحی است؛ گفت: مدیریت حمل و ترافیک وظیفه طراحی این طرح را دارد و اجرای آن توسط سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری زنجان انجام خواهد شد.



همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar