آخرین خبر/ مطابق ماده یک قانون مطبوعات، مطبوعات تعریف خاصی دارند که کانال‌های تلگرامی مشمول این ماده‌قانونی نمی‌شوند و عنوان خبرنگار بر متصدیان این کانال‌ها صدق نمی‌کند.
اگر هم این افراد از مصادیق خبرنگار و این کانال‌های تلگرامی مشمول قانون مطبوعات شوند رسالت مطبوعات در ماده 2 این قانون مشخص‌شده و هیچ‌کس فراتر از قانون نبوده و نیست و تحریک افراد برای بر هم زدن امنیت، ایجاد جو روانی و این‌که بخواهند شهر را به آشوب بکشند از هیچ‌کس پذیرفته نیست.
متأسفانه افراد معلوم‌الحالی از طریق کانال‌های تلگرامی ، با تحریک مردم و ایجاد یک نظرسنجی با این عنوان که (آیا با تجمع مسالمت آمیز در مقابل شهرداری آمل به دلیل سهل انگاری مسئولین در مورد جابجایی تندیس ارش کمانگیر و رنگ آمیزی پل معلق آمل موافقید؟) قصد اغوا و تهییج مردم را دارند .
در گذشته نیز این کانال تلگرامی با بازنشر اخبار رسانه های معاند از جمله بی بی سی فارسی نیز ماهیت خود را روشن ساخته است و علاوه بر آن شب گذشته نیز با انتشار پستی در تلگرام به بهانه جا به جایی تندیس آرش کمانگیر و رنگ امیزی پل معلق شهر آمل با بی غیرت خواندن مسئولین شهرستان به تحریک مردم پرداخت.
خوشبختانه مردم استان مازندران علی الخصوص شهر آمل از نقشه‌های شوم این افراد آگاه شده و تا کنون اقدامات غیر مسؤولانه انجام ندادند ، اما علاج واقع قبل از وقوع است و حضور به موقع مسئولین زیربط موجب جلوگیری از سوء استفاده دشمنان انقلاب میشود.
امیدواریم شورای تامین شهرستان و دیگر مسئولان امنیتی شهرستان در صدد برخورد با این کانالهای تلگرامی برآیند تا عناصر ضد انقلاب از این غفلتها سوء استفاده نکرده و از آب گل آلود ماهی نگیرند.
قابل‌ذکر است که در بررسی‌های صورت گرفته این کانال‌ تلگرامی غیرمجاز بوده و در شهرستان آمل دارای دفتر فعالیت میباشد که این خود مغایر با قانون است و نوعی تجاوز به حقوق مطبوعات دارای مجوز و رسمی قلمداد میشود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar