ایسنا/ مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از مشاهده و تصویربرداری گونه پلنگ ایرانی در منطقه حفاظتی دربند مشکول کوثر خبر داد.
محمد خداپرست با حضور در منطقه مشکول کوثر با اشاره به مشاهده و تصویربرداری تصادفی از یک قلاده پلنگ با دو توله در منطقه حفاظتی مشکول کوثر از اقدام شایسته دوستداران طبیعت در این اقدام مناسب قدردانی کرد.
وی خاطرنشان کرد: این گونه پلنگ که از گونه‌های نادر ایرانی است در منطقه دربند مشکول به همراه توله‌های خود در حال گذران زندگی است که قطعا امیدواری برای تعدد پلنگ در این منطقه و زندگی آنها بیش از گذشته افزایش یافته است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: در ماه‌های گذشته دو قلاده پلنگ نادر ایرانی در منطقه حفاظتی آق‌داغ مشاهده شده بود که با تلاش علاقمندان به طبیعت تصویربرداری از این گونه نادر و در معرض انقراض انجام شده بود که در قالب یک مستند قرار است از شبکه‌های ملی پخش شود.
خداپرست بیان کرد: گونه پلنگ ایرانی که از لحاظ جثه بزرگ و عظیم‌تر از گونه‌های دیگر است در غرب آسیا گونه‌ای نادر و در فهرست گونه‌های در معرض انقراض قرار گرفته که در سه ماهه امسال هم دربند مشکول به مساحت 30 هزار هکتار و هم منطقه حفاظتی آق‌داغ نمونه‌هایی از آن مشاهده شده است.
وی حفاظت و صیانت از این گونه‌های نادر را در کنار انواع گونه‌های گیاهی و جانوری دیگر به همت گشت‌های کنترلی و حفاظتی محیط زیست بسیار بااهمیت خواند و افزود: امیدواریم با همراهی مردم زمینه صیانت و حفاظت از این گونه‌ها به شایستگی فراهم آید.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar