ایرنا/ عضو هئیت رئیسه اتاق بازرگانی گفت: توسعه صادرات محصولات تولیدی در وضعیت فعلی با تسهیلات 18 درصدی بانک های عامل مقدور نیست و باید تدابیری برای توسعه صادرات اندیشیده شود.
حسین پیر موذن روز چهارشنبه در نشست بازرگانان استان اردبیل با مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران افزود: برای توسعه صادرات علاوه بر اعمال مشوق های صادراتی لازم است کمک های فنی و اعتباری برای تولید کنندگان و صادر کنندگان اختصاص داده شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر بیشتر واحدهای تولیدی توان بازپرداخت اقساط تسهیلات خود را ندارند و نیاز است تسهیلات اخذ شده دوباره به شرط پرداخت سود و بهره تمدید شود.
پیرموذن تامین ارز مورد نیاز صادرکنند گان را ضروری دانست و افزود:امسال 12 میلیارد دلار ارز در کشور به صادرات تخصیص یافته که سهم بخش خصوصی از این مقدار بسیار ناچیز بوده و بیشتر دریافت کنندگان ارز افرادی هستند که هیچ نقشی در تولید ندارند.
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی بیان کرد: اتاق بازرگانی اولین نهادی است که انتشار اسامی دریافت کنند گان ارز را پیشنهاد داد تا شفاف سازی در این مورد صورت گیرد.
وی درباره افزایش اختیارات شعب بانک توسعه صادرات اردبیل افزود: بانک توسعه صادرات اردبیل در مقایسه با دیگر بانک ها اختیارت محدودی دارد و نیاز است اختیارات آن در بحث تضمین بانکی و پرداخت تسهیلات افزایش یابد .
رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع و معادن و کشاورزی اردبیل بابیان اینکه این استان نوپا است افزود: برای حمایت از صادرکنندگان بانک توسعه صادرات می تواند تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش با بهره کم به واحدهای تولیدی و صنعتی اختصاص دهد .
پیر موذن گفت: 70 درصد صادرات این استان سیب زمینی است و مصارف و منابع استانی ما نسبت به استان های دیگر کمتر است.
وی ادامه داد: اردبیل در دریافت تسهیلات بانکی بیست و پنجمین استان کشور است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar