آخرین خبر/ سنت غلطی که سالهاست در مازندران اجرا می شود و چرخ های پیشرفت استان را محکم گرفته است همین ایجاد ارتباط و استفاده از متنفذان برای ابقا در مناصب می باشد، به همین علت در ادارات و شریان های اصلی توسعه استان جوانگرایی نمی بینیم و متخصصان خارج از دایره صلاحیت قرار می گیرند.
شرکت آب و فاضلاب استان مازندران یا به اختصار آبفای مازندران یک شرکت خدماتی می باشد که متاسفانه سال هاست آلوده مسائل سیاسی شده و این شرکت خدماتی اسیر در پنجه لابی گری و ارتباطات می باشد، اگر آبفای مازندران را سیاسی ترین ارگان مازندران ندانیم بدون شک یکی از پنج شرکت بزرگ شبه دولتی است که سیاسی بازی و سیاست زدگی تا استخوانش نفوذ کرده است.
مدت هاست که در تغییر مدیران عامل این شرکت در مازندران به واسطه نمایندگان مجلس و ارتباطات اینچنینی رقم می خورد و هرکه پل های ارتباطی بهتری بزند و قواعد بازی را بهتر از سایرین بداند منصب مدیر عاملی را تصاحب می کند.
روزمرگی و بی انگیزگی مدیران و پرسنل این شرکت مانند بسیاری دیگر از ارگان های مازندران از دوران زمامداری ربیع فلاح در استان ادامه دارد و بدنه فربه و بی تحرک استانداری در آن زمان حتی میل به تغییر مدیران ضعیف هم نداشت، اما پس از حضور محمد اسلامی در مازندران و اظهارات اولیه او مبنی بر تغییر مدیران ضعیف مارا دلگرم کرد تا نفسی تازه به کالبد ادارات دمیده شود.
اما همچنان ارادهای در اسلامی هم برای تغییر دیده نشده است، اکنون یکی از ادارات کلی که نیاز به تغییر در ان وجود دارد آبفای مازندران می باشد، بیش از 5 سال است که ذبیح الله ذاکری به عنوان مدیرعامل این شرکت در مازندران مشغول به کار است و در این سالها عملکرد ماندگاری از خود به جای نگذاشت و درمقابل بخش بزرگی از پرسنل این شرکت انتقاداتی را به او وارد می دانند.

ذاکری را بدون شک می توانیم یکی از استادان رابطه و ایجاد پل ها ارتباطی بدانیم چراکه او با همین روش سالها حتی با وجود زمزمه های تغییر در سمت خود ماندگار شد، از ارتباطات او زیاد می گویند و ما بنا نداریم در اینجا نامی از کسی ببریم و به این بسنده می کنیم که یکی از مهمترین عاملان ماندگاری او فردی بود که نزدیکی خاصی با ربیع فلاح استاندار وقت داشت.
اما ذاکری در شرایطی مدیر عامل آبفای مازندران شد که چیز زیادی به بازنشستگی او نمانده بود، او درحالی همچنان مدیرعامل این شرکت است که چند سال پیش باید بازنشست می شد تا نیروهای جوانتر و قبراق تر فرصتی برای اجرایی کردن ایده های خود بیابند، گویا ذاکری در سال 61 به استخدام نیروگاه برق مازندران درامد و با احتساب این سال ها او 36 سال است که در حال کار می باشد.
حتی اگر مدیری عملکرد خوبی از خود به جای بگذارد پس از 5 سال نیاز به تغییر و پیاده کردن ایده های نو در ارگان ها لازم است و لازمه آن تغییر مدیران است، حال با این اوصاف چطور یک فرد با این شرایط سال هاست که مهمترین ارگان خدماتی استان را در اختیار دارد؟
حال که در کشور معظل آب گریبانگیر ملت شده و عنقریب در مازندران هم خودی نشان خواهد داد بهتر نیست تا نیروهای مجرب تر و تازه نفس روی کار آیند تا حداقل با ترمیم شبکه فرسوده آب و فاضلاب مانع هدر رفت آب شود؟
سنت غلطی که سالهاست در مازندران اجرا می شود و چرخ های پیشرفت استان را محکم گرفته است همین ایجاد ارتباط و استفاده از متنفذان برای ابقا در مناصب می باشد، به همین علت در ادارات و شریان های اصلی توسعه استان جوانگرایی نمی بینیم و متخصصان خارج از دایره صلاحیت قرار می گیرند.
در شرایطی که آبفای مازندران بدهکاری سنگینی به دوش دارد و ناتوان در جذب اعتبارات می باشد آیا ضرورت داشت که مدیرعامل این شرکت 5 میلیارد تومان برای اخذ پروانه ساختمان هزینه کند؟ یا سفر مدیر عامل و معاونین به اروپا با خرج پیامانکار از نیازهای این شرکت بود؟ آیا این سفر دستاوردب برای آبفای مازندران داشت؟

در این شرکت موارد غیر قابل تحمل دیگری نیز اتفاق افتاده است و بخشی از آن اعتراضات پرسنل و بازنشستگان مانند رفتار تبعیض آمیز در پرداخت پاداش بازنشستگی می باشد که فعلا از بازگو کردن آن خودداری می کنیم و امیدواریم که استانداری مازندران و وزارت نیرو هرچه سریعتر برای دمیدن نفسی تازه به آبفای مازندران اقدام کنند. همچنان منتظریمهمراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar