باشگاه خبرنگاران/طرح مدیریت جامع حوضه آبخیز کارون بزرگ با مشارکت آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا) در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: طرح مدیریت جامع حوضه آبخیز کارون بزرگ (طرح جایکا ۲) با مشارکت آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن در ۶ استان کشور و با محوریت چهارمحال و بختیاری در این استان آغاز شد.
علی محمدی مقدم افزود: با توجه به مثبت بودن ارزیابی مرحله نخست پروژه مشارکتی صیانت از جنگل و مرتع «جایکا» در منطقه بازفت شهرستان کوهرنگ، چهارمحال و بختیاری محور این طرح قرار گرفت.
وی اضافه کرد: این طرح در ۵ خروجی حوضه آبخیز کارون و با هدف تقویت ساختار مدیریت جامع حوزه آبخیز کارون، انجام اقدامات آبخیزداری و حفاظت از خاک، ارتقای مدیریت مشارکتی جنگل و مرتع، بهبود سطح مشارکت‌های مردمی در مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز و تقویت و ارتقای دانش و مهارت کارکنان منابع طبیعی ۶ استان اجرا می‌شود.
در این طرح استان های چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، اصفهان و فارس شرکت دارند.
گفتنی است: مرحله نخست پروژه مشارکتی صیانت از جنگل و مرتع «جایکا» (Japan International Cooperation Agency) از سال ۱۳۸۹ (سال ۲۰۱۰ میلادی) و با مشارکت و همکاری ایران و ژاپن و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) به صورت پایلوت در پنج روستای منطقه بازفت شهرستان کوهرنگ از توابع استان چهارمحال و بختیاری به مدت ۶ سال و با هدف احیا و حفظ مراتع و جنگل‌ها به منظور اجرای طرح‌های مرتع داری، جنگل کاری و ایجاد مشاغل محلی نظیر زنبورداری و خیاطی برای زنان روستایی اجرا شد و آذرماه ۹۵ به پایان رسید.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar