فارس/استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برخی از پروژه‌های سفر رئیس‌جمهور به استان تأمین اعتبار شدند و روند اجرایی آن‌ها آغاز شده اما بعضی از مهم‌ترین این پروژه‌ها باقی‌مانده است که بعضاً نیازمند سرمایه‌گذاری هستند.
نشست بررسی و پیگیری مصوبات سفر استانی ریاست جمهور به استان با حضور استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و جمعی از مدیران مرتبط با مصوبات سفر به میزبانی مشاور معاون اجرایی رییس‌جمهور و مسؤول پیگیری مصوبات سفر دولت تشکیل شد.
در این نشست اقبال عباسی گفت: برخی از پروژه‌های سفر رئیس‌جمهور به چهارمحال و بختیاری تأمین اعتبار شدند و روند اجرایی آن‌ها آغاز شده اما برخی از مهم‌ترین این پروژه‌ها باقی‌مانده است که بعضاً نیازمند سرمایه‌گذاری هستند.
استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه اولین پروژه مهم استان مصوب سفر رئیس‌جمهور راه‌آهن اصفهان، چهارمحال و بختیاری و خوزستان است، افزود: بخشی از این پروژه پیشرفت فیزیکی داشته ولی برای تکمیل پروژه مشکلاتی وجود دارد که علی‌رغم مکاتبات و پیگیری‌های صورت گرفته هنوز به نتیجه نرسیده است.
وی با بیان اینکه پروژه دیگر که از درجه اهمیت بیشتری برخوردار است طرح انتقال آب بن به بروجن بود که از نظر اعتباری توجه ویژه‌ای برای آن لحاظ شده لذا انتظار داریم وزارت نیرو با توجه به اینکه این یک پروژه ملی است اقدامات لازم را انجام دهد.
عباسی در ادامه اضافه کرد: طرح جامع گردشگری چهارمحال و بختیاری تهیه و در شورای برنامه‌ریزی استان تصویب و به دبیرخانه ارسال شد اما هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ایم، این در حالی است که ایجاد رشته گردشگری در دانشگاه شهرکرد، پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های صنایع‌دستی و گردشگری و توسعه و اشتغال در بخش صنایع‌دستی در حال انجام بوده و جمعی نیز در این بخش مشغول هستند.
استاندار چهارمحال و بختیاری به مصوبات دیگر سفر رئیس‌جمهور شامل بیمارستان بروجن ،سد بابا حیدر،مسائل مربوط به عشایر استان و در بخش صنعت به سه طرح ایدرو، ایجاد صنایع پتروشیمی، تکمیل طرح فولاد، آهن اسفنجی و تولید ورق اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها می‌تواند تحولی در روند پیشرفت و توسعه پایدار چهارمحال و بختیاری ایجاد کند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar