باشگاه خبرنگاران/ مدیر حج و زیارت آذربایجان غربی گفت:امسال ۲ هزار و ۸۴۵ نفر زائر از استان آذربایجان غربی برای زیارت خانه خدا عازم مکه می‌شوند.
محمد رضا ندیری مدیر حج و زیارت آذربایجان غربی از ارومیه؛‌گفت: زائران خانه خدا در قالب ۲۱ کاروان که از این تعداد ۱۰ کاروان از زائران اهل تسنن و ۱۱ کاروان زائران اهل تشیع هستند عازم مکه می‌شوند.
رئیس سازمان حج و زیارت آذربایجان غربی گفت: سهمیه آذربایجان غربی در حج تمتع امسال در مقایسه با سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: آموزش‌های لازم به زائران استان ارائه شده و در این دوره‌ها سرفصل‌هایی برای روحانیون، پزشکان، مسائل اجرایی حج، مقررات کشور میزبان و مسائل امنیتی آموزش‌های لازم می‌شود.
ندیری با بیان اینکه کاروان‌های زائران خدا از آذربایجان غربی از ۸ مرداد ماه تا ۱۱ مرداد ماه راهی خانه خدا می‌شوند افزود: همه ی پرواز‌ها از طریق هواپیما‌های سعودی صورت می‌گیرد.
رئیس سازمان حج و زیارت استان، فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه را مبدا پرواز حجاج استان به مقصد فرودگاه بین المللی جده اعلام کرد.
وی افزود: زائران اکثر جلسات آموزش را پشت سر گذاشته اند و معاینات کامل انجام شده است و زائران اکنون در حال انجام واکسیناسیون و واریز فیش قربانی هستند.
ندیری همچنین درخصوص برگشت زائران هم گفت: بازگشت حجاج استان نیز، از ۸ شهریور شروع تا ۱۱ شهریور به مقصد فرودگاه بین المللی شهید باکری ارومیه ادامه خواهد یافت.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar