ایرنا/ مدیر واحد برنامه ریزی سازمان توسعه شرق آناتولی وابسته به وزارت توسعه ترکیه، گفت: استان های شرقی این کشور آماده همکاری در زمینه آموزش های مهارتی با آذربایجان غربی است.
محمد چاکای /mehmet cakay/ روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی افزود: یکی از مؤثرترین عوامل رونق بازار کار و توسعه جوامع، آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه ای بوده و آذربایجان غربی به خوبی در این خصوص پیشرفت کرده است.
وی ادامه داد: همکاری های مشترک علاوه بر آموزش های مهارتی در بخش های مختلف صنعتی می تواند در زمینه های علمی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری نیز بین استان های مختلف ایران و ترکیه دنبال شود.
'چاکای' با تأکید بر تغییر در رویکردهای آموزشی در کشورهای پیشرفته و حرکت به سمت آموزش های مهارتی، ادامه داد: آموزش های فنی و حرفه ای ایران همسو با نظام مهارتی کشورهای پیشرفته است و می توان از ظرفیت آن برای توسعه مهارت آموزی در شرق ترکیه بهره برد.
محسن مددی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی نیز نسبت به همکاری های مشترک در چهارچوب مقررات موجود ابراز امیدواری کرد.
در پایان این دیدار مقرر شد تا در خصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری های مشترک 2 طرف، پیگیری های لازم صورت گیرد.
بر اساس اعلام مسوولان فنی و حرفه ای آذربایجان غربی بیش از 70 هزار نفر طی یک سال گذشته در جای جای این استان مرزی آموزش مهارتی دریافت کرده اند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar