ایلنا/ مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت :از ۱۰ تیرماه تا پایان فصل تابستان ارزیابان شرکت توزیع برق استان مرکزی نحوه مصارف ادارات و بانک ها را رصد می کنند.
الله‌داد افزود : گروه ارزیابان در زمان پیک بار (اوج مصرف) ادارات از ساعت ۱۱ تا ۱۵ در تابستان سال جاری، با مراجعه به ساختمان های اداری و بانک ها نسبت به ارزیابی شاخص های عملکردی مدیریت پیک بار مصرفی ادارات اقدام و نتایج عملکرد را به استانداری گزارش خواهند داد.
الله‌داد گفت :خاموش کردن چراغ های اضافی، کاهش مصرف سیستم سرمایشی، حذف وسایل برقی غیرضروری و به مدار آوردن دیزل ژانراتورها در ساعت اوج بار را از جمله راهکارهای کاهش مصرف برق عنوان کرد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به متفاوت شدن شرایط در سال جاری نسبت به سال گذشته و رشد مصرف برق در همه نقاط کشور تصریح کرد: متاسفانه سال گذشته شاهد کاهش بارش‌ها در کشور بودیم و همین امر باعث شده که امروز آب پشت سدها به ۵۰ درصد ظرفیت سدها نرسد که نشان از چالش مهم در کشور و حوزه برق دارد.
الله‌داد گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی و کمبود آب سدها وکمبود انرژی در تابستان، دولت همه ادارات و دستگاه های اجرایی را ملزم به کاهش حداقل ۲۰درصد از برق مصرفی خود کرده است.
در حال حاضر بین ۵ تا ۷ هزار مگاوات کمبود تولید برق در کشور وجود دارد و اگر امسال مدیریت مصرف در این راستا صورت نگیرد، احتمال خاموشی وجود خواهد داشت.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar