ایرنا/ کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طبق پیش بینی ها، دمای هوا در بیشتر مناطق این استان افزایش می یابد و شهروندان همانند هفته های گذشته روزهای گرم تری را تجربه خواهند کرد.
حسین سلطانی اظهار کرد: بر این اساس دمای هوای استان از روز /جمعه/ بتدریج بین چهار تا پنج درجه روند افزایشی یافته و دما در شهر زنجان به 38 درجه خواهد رسید.
وی اظهار کرد: دمای هوا در مناطق مختلف طارم بین 43 تا 44 درجه در نوسان خواهد بود و ساکنان مناطق یاد شده نیز هوای گرمی را سپری خواهند کرد.
سلطانی خاطرنشان کرد: وضعیت جوی امروز/پنجشنبه/ این استان نیز صاف و با وزش باد 40 کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده که این روند در بیشتر مناطق نیز متغیر خواهد بود.
وی بیان کرد: در 24 ساعت گذشته آببر طارم با 40 و خیر آباد با 10 درجه گرمترین و خنک ترین ایستگاههای هواشناسی استان بود و دمای فعلی شهر زنجان نیز 17 درجه است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت سه درجه کاهش نشان می دهد.
به گفته این کارشناس، دمای کمینه و بیشینه شهر زنجان طی مدت یاد شده بین 15 و 34 درجه بوده است.
این کارشناس از هم استانی درخواست کرد با توجه به افزایش دما از روشن کردن آتش در فضای باز خودداری کرده و در مصرف بهینه برق و آب نیز صرفه جویی کنند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون این اداره کل 60 ایستگاه هواشناسی در استان دارد که از این تعداد 30 ایستگاه بصورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می کند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar