ایلنا/ درجلسه شورای حفاظت از منابع آب اراک مقرر شد کاشت هندوانه به‌دلیل پراب برو بودن و تخریب‌کننده محیط زیست و چمن به‌دلیل مصرف بالای اب ممنوع شود.
فرماندار اراک دراین جلسه گفت: کشت هندوانه که یکی از گیاهان غیر استراتژیک است و آسیب جدی به محیط زیست می‌زند، به‌دلیل مصرف بیش از اندازه آب و مصرف فراوان پلاستیک که موجب آلودگی شدید محیط می‌شود در شهرستان اراک ممنوع و محیط زیست شهرستان اراک موظف است افرادی که اقدام به کشت این محصول کرده‌اند شناسایی و به فرمانداری اراک معرفی شوند.
بختیاری گفت: همه این افراد باید بعد از شناسایی تعهد دهند که سال آینده این محصول را کشت نکنند و زمینی را که امسال در آن کشت هندوانه داشته‌اند را مثل روز اول قبل از کشت، پاک‌سازی کنند و تمامی پلاستیک‌ها را جمع‌آوری کنند در غیر این‌صورت محیط زیست موظف است با آنها برخورد کند.
او افزود: کاشت چمن نیز به‌دلیل مصرف آب زیاد در شهرستان اراک ممنوع است و اگر کاشت آن مشاهده شود با مسئولان امر برخورد قانونی خواهد شد.
مدیر آب و فاضلاب شهرستان اراک هم در این جلسه گفت: در حال حاضر 2 هزار و 522 حلقه چاه دارای مجوز در شهرستان اراک فعال است .
ظهیری افزود: سال‌گذشته 16 حلقه چاه غیرمجاز و در 3 ماهه ابتدای امسال 4 حلقه چاه غیرمجاز پر شده که در حال حاضر با توجه به فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در این‌باره حفر چاه غیرمجاز بسیار کم شده است.
برخورد قاطع و قانونی با حفر چاه غیرمجاز، نصب کنتور حجمی هوشمند و تغییر الگوی کشت از گیاهان پرمصرف آبی به گیاهان دارویی از جمله مصوبات این جلسه بود.

همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar