آخرین خبر/ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: طبق آخرین آمار تاکنون بیش از 130 اثر از 60 گروه به دبیرخانه جشنواره سرود رضوی ارسال شده است.

سید موسی حسینی کاشانی در خصوص نخستین جشنواره سرود رضوی اظهار کرد: امسال میزبانی جشنواره سرود رضوی به استان قم داده شد. اما با توجه به اینکه امسال اولین سالی است که جشنواره سرود برگزار و فقط مختص آقایان می باشد، شاهد استقبال خوبی از آن هستیم.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم بیان کرد: طبق آخرین آمار تاکنون بیش از 130 اثر، نزدیک به 60 گروه به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که مورد داوری قرار می گیرند و در نهایت از این تعداد 20 اثر و گروه انتخاب می شوند.
وی با اشاره به آثار ارسالی از استان های مختلف کشور اضافه کرد: گروه های 20 گانه که به مرحله نهایی راه می یابند در روز پنج شنبه 28 تیرماه اجرای زنده خواهند داشت و روز بعد یعنی در روز جمعه که روز اصلی اختتامیه می باشد از گروه های برتر و منتخب تجلیل به عمل آمده و جوایزی هم دریافت خواهند کرد.
حسینی کاشانی تصریح کرد: امیدواریم که بتوانیم طبق برنامه ریزی که داشتیم چند تا از آثار برتر را در استودیو ضبط کنیم و برای پخش آنها از طریق رسانه ملی و استانی اقدام کنیم.
وی خاطرنشان کرد: البته ما در این جشنواره علاوه بر جشنواره سرود رضوی با موضوع حضرت امام رضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و امام موسی کاظم (ع)، یک موضوع ویژه ای هم با عنوان نماز داریم که علاقمندان می توانند در این زمینه هم آثار خود را ارسال و جوایزی دریافت کنند.
حسینی کاشانی با اشاره به جوایز این جشنواره گفت: همانطور که قبلا در فراخوان اعلام کردیم، گروه اول مبلغ 5 میلیون تومان، گروه دوم 4 میلیون و گروه سوم 3 میلیون تومان جایزه نقدی دریافت خواهند کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم به تاثیر فراوان گروه سرود از دوران انقلاب و دفاع مقدس تاکنون اشاره کرد و افزود: یکی از آثاری که می تواند تاثیر بسیار زیادی در جامعه و در بین مردم داشته باشد و پیامی را منتقل کند، سرود بوده است.
وی خاطرنشان کرد: به خصوص اینکه قم ظرفیت بسیار بالایی در این زمینه دارد و اتفاقا توصیه خیلی از بزرگان هم استفاده از همین ظرفیت بوده است. لذا ما آن را پیشنهاد دادیم و مورد استقبال هم قرار گرفت و شهر قم میزبان این جشنواره شد که امیدواریم خروجی خوبی هم داشته باشیم.
حسینی کاشانی اضافه کرد: همچنین امیدواریم برگزاری این جشنواره انگیزه بیشتری به کانون های فرهنگی هنری مساجد، مدارس و مجموعه های هنری بدهد تا از ظرفیت های خود در این زمینه استفاده کنند و آثار خود را برای جشنواره ارسال کنند تا ما هم بتوانیم در برنامه های مختلف از آنها استفاده کنیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar